Archiwum Polityki

Śpiewanie do oglądania

Rozpoczął się sezon piosenkarskich festiwali, które coraz wyraźniej stają się polem rywalizacji trzech największych stacji telewizyjnych – TVP, Polsatu i TVN. W Sopocie i Opolu nie ścigają się dziś konkursowe piosenki, ale telewizyjni nadawcy.

Start nastąpił 8 czerwca wraz z rozpoczęciem polsatowskiego Sopot TOPtrendy Festiwal 2007. 15 czerwca, czyli cztery dni po zakończeniu TOPtrendy, rozpocznie się Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu. Taka nieustająca fiesta piosenkarska może już na początku festiwalowej rywalizacji dać wrażenie przesytu, zwłaszcza że formuły obu wydarzeń są podobne i w obu powtarzają się ci sami wykonawcy.

Do tej pory festiwal Opolski odbywał się na przełomie maja i czerwca – mówi Marcin Perzyna, dyrektor TOPtrendy – więc ustaliliśmy, że nasz festiwal mógłby się zaczynać 22 czerwca, ale w związku z tym pożądane byłoby przesunięcie Opola na początek miesiąca, żeby zachować dłuższą, najlepiej trzytygodniową, przerwę między obiema imprezami, ale nie udało się dojść do porozumienia, bo w międzyczasie zmieniło się kierownictwo TVP.

Polityka 24.2007 (2608) z dnia 16.06.2007; Kultura; s. 90
Reklama