O Polityce

Jak Polacy zdobyli Moskwę. Podkast „Polityki”

Polityka
We wrześniu 1812 r. polscy żołnierze u boku Napoleona maszerowali przez zdobytą Moskwę. Stanowili część liczącej blisko 600-tys. Wielkiej Armii.

W ubiegłym tygodniu na naszej stronie internetowej: polityka.pl/podkasty pojawił się najnowszy odcinek podkastu „Polityka o historii”, w którym jako prowadzący debiutuje dr hab. Marcin Zaremba, historyk, pracownik Wydziału Historycznego UW, a także juror Nagród Historycznych POLITYKI.

We wrześniu 1812 r. polscy żołnierze u boku Napoleona maszerowali przez zdobytą Moskwę. Stanowili część liczącej blisko 600-tys. Wielkiej Armii. Sądzili, że dzięki tej wyprawie wojna się skończy, wróg zostanie pobity, a oni odbudują niepodległe państwo. O entuzjazmie, nadziejach i cenie klęski opowiada prof. Dariusz Łukasiewicz, historyk zajmujący się XIX w.

Zainteresowanych tematem odsyłamy także do poprzedniego numeru „Polityki”, w którym ukazał się artykuł prof. Łukasiewicza „Było blisko” (dostępny także w wydaniu cyfrowym na polityka.pl).

Rozmowy „Polityki” (nie tylko o tematyce historycznej) można znaleźć nie tylko na naszej stronie, ale także na Spotify.com, Apple Podcasts i Google Podcasts. Zapraszamy do słuchania!

Polityka 40.2022 (3383) z dnia 27.09.2022; Do i od redakcji; s. 97
Reklama
Reklama