O Macieju Ziębie napisano już wiele. O jego odpowiedzialności za powstanie sekty u dominikanów, tolerowaniu przestępcy seksualnego w habicie, chorobie alkoholowej, porażce w roli dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności. Nie napisano zbyt wiele o jego wpływie na polskie elity i Kościół.
Emanowała rozsądkiem, zmysłem praktycznym i bezpośredniością w publicznych wypowiedziach, balansujących czasem na granicy politycznej poprawności.
Dwaj George’owie odpoczywają na emeryturze. Jeb, brat ostatniego prezydenta, wciąż myśli o Białym Domu. Ale prawdziwą nadzieją republikanów jest jego syn – George P. Bush przypomina młodego Baracka Obamę.
Film o Bushu: oscylując między satyrą a karykaturą
W ciągu kilku miesięcy kolejny polityk zostaje na znak protestu obrzucony butami. Czy to jedynie brak obuwniczej 'galanterii', czy nowa forma politycznego wyrazu?
Odchodzący prezydent w Ameryce wzbudza już nawet litość, nieładnie kopać leżącego.
Między przywódcami USA i Wielkiej Brytanii nie też ma fundamentalnej różnicy zdań co wojny w Afganistanie i Iraku.
O tarczy w Polsce i Czechach sporo ostatnio w światowych mediach. To znaczy, poprawka: pisze się tam o systemie antyrakietowym. Czasem z wyjaśnieniem: „chodzi o system, który jego zwolennicy lubią nazywać tarczą”.
Nie dajmy się zwieść - nagroda ma charakter wyjątkowo polityczny.
Co cztery lata w polityce światowej następuje przerwa na dobre pół roku: od czerwca do grudnia, może nawet dłużej. To przerwa na wybory w USA. Jaki spektakl czeka nas po tym przymusowym antrakcie?