„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Inspiracje i porady

Yerba mate – naturalne wsparcie ciała i umysłu

Yerba mate – naturalne wsparcie ciała i umysłu Yerba mate – naturalne wsparcie ciała i umysłu mat. pr.
Nasz mózg pracuje nieustannie, także w stanie czuwania i snu. Odbiera bodźce, przesyła impulsy nerwowe, stanowi bazę dla naszej percepcji oraz komunikacji ze światem zewnętrznym. Czy dbamy o niego należycie?

Współczesne przebodźcowanie, a także brak zbilansowanej diety, wpływają na kondycję ciała i umysłu. Na szczęście rośliny i natura oferują wsparcie i pomoc w pobudzeniu umysłu do nauki, rozwoju, a także do spokoju i balansu na co dzień.

Yerba mate – po pierwsze energia!

Aby mówić o sprawnym i skoncentrowanym umyśle, powinniśmy zastanowić się nad swoim poziomem energii - i jej jakością. Być może potrzebujemy ograniczyć jakieś negatywne nawyki, które obniżają jakość naszego życia, nie pozwalają się skoncentrować na nauce i pracy. Czy będą to słodycze, kawa, papierosy czy przesiadywanie przed ekranem? Niezależnie od tego, jakie nawyki odcinają twój umysł od równowagi i witalności, yerba mate przyjdzie z pomocą. Napar z ostrokrzewu paragwajskiego pobudza, wzmacnia organizm, a także pomaga w oczyszczaniu. Jak pewnie wiesz – jelita to nasz drugi mózg. Nikt już nie ukrywa tego faktu. Dlatego odpowiednia dieta jest tak kluczowa dla zdrowia umysłu i koncentracji! Yerba mate oczyszcza przewód pokarmowy, odciąża organy wewnętrzne, a tym samym daje nam więcej przestrzeni oraz energii. Lepiej przyswoimy pożywienie i poprawimy stan swojego ciała. Zaś energia uzyskana dzięki yerba mate, zagrzeje do nauki i pracy. Po najlepsze gatunki yerba mate, w tym organiczną Yerba Mate Green zapraszamy do sklepu internetowego: Yerba Mate Market

Yerba mate – po drugie katalizator ziół

To jednak nie koniec, aby naprawdę skutecznie wpłynąć na pracę umysłu, warto rozejrzeć się za dodatkami ziołowymi do yerby. Na rynku mamy ogromny wybór yerba mate z ziołami, które wpływają na pobudzenie, koncentrację. Polecamy zwrócić uwagę na takie rośliny, jak: gotu kola, bakopa/brahmi, ashwagandha, guarana (pobudzenie, energia), miłorząb japoński (poprawa pamięci, koncentracja), guayusa (pobudzenie, relaks, skupienie, uważność). A ponieważ yerba mate wzmacnia działanie ziół - przy dodaniu ich do suszu, zyskujemy idealne remedium na umysłowe osłabienie, brak koncentracji, nadmiar myśli czy emocji, które nie pozwalają skupić się na pracy, rozwoju, pogłębianiu wiedzy.

Materiał przygotowany przez Yerba Market

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Zdelegalizować Kaczyńskiego, Trumpa i Orbána? Czyli jak naprawić kraj po populistach. Będzie wrzask

Prof. Kim Scheppele, socjolożka, o tym, jakie metody ma demokracja, aby poradzić sobie ze skutkami rządów populistów.

Jacek Żakowski
03.12.2023
Reklama