Klasyki Polityki

Geje w sutannach: zaklęty krąg

Josh Applegate / Unsplash
Watykańska instrukcja, jak traktować homoseksualistów w seminariach duchownych, wywołała poruszenie, także w świecie świeckim.
Ksiądz Eugen Drewermann, publicysta, autor książek m.in. o seksualności duchownych, ostro krytykowany przez Watykan i pozbawiony prawa nauczaniaCorbis Ksiądz Eugen Drewermann, publicysta, autor książek m.in. o seksualności duchownych, ostro krytykowany przez Watykan i pozbawiony prawa nauczania

Instrukcja, jak traktować homoseksualistów w seminariach duchownych, jest odpowiedzią na serię skandali. W tych dniach Benedykt XVI wysłał do Brazylii specjalną komisję. Co drugi brazylijski ksiądz narusza nakaz czystości. Dwustu znajduje się w szpitalach psychiatrycznych. Kilkunastu siedzi w więzieniu za pedofilię, jeden z nich – ks. Tarcisio Tadeu Spricigo – za zgwałcenie pięciolatka.

Polityka 49.2005 (2533) z dnia 10.12.2005; Społeczeństwo; s. 100

Czytaj także

Społeczeństwo

Marcel Andino Velez o trudnej sztuce opieki nad niesamodzielnymi rodzicami

Marcel Andino Velez, założyciel opiekuńczej organizacji Młodszy Brat, o tym, dlaczego dom rodzinny jest ważny dla rodziców w jesieni życia i co należy wiedzieć, decydując się na opiekę nad nimi w domu.

Teresa Olszak
25.01.2021