Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI

Okładka najnowszego wydania POLITYKI Okładka najnowszego wydania POLITYKI Polityka
Na święta wielkanocne, kiedy jest trochę więcej czasu na lekturę i refleksję, przygotowaliśmy dla Państwa obszerny, 124-stronicowy numer POLITYKI, a w nim wiele bardzo atrakcyjnych pozycji z różnych dziedzin.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKIMichał Mutor/Polityka Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Zaczynamy od polityki, bo ta nie daje o sobie zapomnieć. Anna Dąbrowska – rzec można – po reportersku weryfikuje serial satyryczny „Ucho prezesa”, dociekając, jak naprawdę wygląda urzędowanie Jarosława Kaczyńskiego w jego siedzibie przy Nowogrodzkiej, kim w rzeczywistości jest Pani Basia, jak się dostać do prezesa, kto do niego przychodzi, jak często, kto ma lepsze chody u szefa partii, a kto wylądował na liście zagrożonych. Polecam.

Janicki i Władyka natomiast analizują pięć dość powszechnych poglądów-przesądów, jakie funkcjonują dzisiaj w polskiej polityce, sprawdzają, ile w nich prawdy, a ile mitów i życzeniowego myślenia.

Potem zapraszam do trzech arcyciekawych rozmów na święta: z prof. Zbigniewem Mikołejką o polskich świętych – czego nas mogą nauczyć o dzisiejszym katolicyzmie i jak ich świętość należy dzisiaj odczytywać. Z Józefą Hennelową o sensie długiego życia, starości, przemijaniu i o tym, czy można się przygotować na odejście. Oraz z prof. Andrzejem Lederem, filozofem kultury, o nowej historii społecznej Polaków, o źródłach tożsamości i o przeszłości, która wciąż bardzo silnie wpływa na współczesność.

A zaraz dalej – ludzie. Sylwetka Rezy Aslana, największego dzisiaj showmana religijnego Ameryki; opowieść o Stanisławie Pięcie, pośle PiS, jego życiu i bardzo kontrowersyjnych, nawet jak na tę partię, poglądach; reportaż o Julianie Kuleszy, domagającym się rekompensaty za Kasztankę, która poszła na wojnę w 1939 r.; wreszcie dramatyczna relacja z życia Moniki, samotnej matki ciężko i nieuleczalnie chorego dziecka.

Co jeszcze w najnowszej, świątecznej POLITYCE? O tym, jakie plany wobec oszczędności Polaków ma wicepremier Morawiecki; jak się manipuluje sondażami, o nieludzkich więzieniach, o uzależnieniu ludzi od mięsa, o tym, jak polscy pisarze lubią boks, i o marce San Escobar. Także o skandalizujących wątkach kampanii prezydenckiej we Francji oraz o tym, co słychać u dziennikarzy, których obecna władza zwolniła z radiowej Trójki. I wiele, wiele innych artykułów.

Polecam Państwu wszystkie pozycje w najnowszej POLITYCE. Przede wszystkim zaś – w imieniu redakcji – życzę Państwu ciepłych, rodzinnych świąt, pełnych optymizmu, nadziei i spokoju.

Miłej świątecznej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Radosław Sikorski dla „Polityki”: Świat nie idzie w dobrą stronę. Ale Putin tej wojny nie wygrywa

PiS wyobraża sobie, że przez solidarność ideologiczną z USA Polska może być takim Izraelem nad Wisłą. Że cała Europa będzie uwikłana w wojnę handlową ze Stanami Zjednoczonymi, a Polska jako jedyna traktowana wyjątkowo przez Waszyngton. To jest ryzykowne założenie – mówi w rozmowie z „Polityką” szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

Marek Ostrowski, Łukasz Wójcik
18.04.2025
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną