„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Media pasą się na łąkach cynicznych populistów

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Starachowicach. Uroczystość z okazji rocznicy śmierci jego matki Jadwigi Kaczyńskiej Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Starachowicach. Uroczystość z okazji rocznicy śmierci jego matki Jadwigi Kaczyńskiej Paweł Małecki / Agencja Gazeta
Populiści, tacy jak Kaczyński czy Trump, straciliby znaczną część oddziaływania, gdyby liberalne i lewicowe media poszły wreszcie po rozum do głowy i zamiast ich wypowiedziami zajęły się rzeczywistością.

Opozycyjne media rzuciły się na brednie, jakie Jarosław Kaczyński opowiadał w kościele, rzekomo czcząc pamięć zmarłej matki. To droga donikąd. Konflikt kulturowy (rozgrywany na jego zasadach) to jedyne, co może go na dłuższą metę utrzymać przy władzy. Tymczasem na covid, z braku dostępu do służby zdrowia, umierają tysiące ludzi – niezależnie od tego, czy są za, czy przeciw PiS.

Marek Migalski:

 • Donald Trump
 • Jarosław Kaczyński
 • media
 • Reklama

  Czytaj także

  Społeczeństwo

  Jak zostałem obrońcą życia. Reporter „Polityki” na szkoleniu antyaborcyjnym

  Projekt ustawy zakazującej aborcji, homofobusy, banery ze zdjęciami abortowanych płodów. By przebić się ze swoim przekazem, Fundacja Pro – Prawo do życia idzie szeroko. Szeroko też werbuje, bo również wśród dziennikarzy „Polityki”.

  Mateusz Witczak
  03.12.2021