Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Co Rosjanie mają na Jarosława Kaczyńskiego?

Prezes PiS i wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński. Zdjęcie z maja 2021 r. Prezes PiS i wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński. Zdjęcie z maja 2021 r. Łukasz Dejnarowicz / Forum
Niemal półtoraroczne spotkania obecnego wicepremiera do spraw bezpieczeństwa z oficerem KGB nie były niewinnymi pogawędkami. Były spotkaniami operacyjnymi, których zapis i analiza jest w rosyjskich rękach.

Opisane w „Newsweeku” przez Tomasza Piątka spotkania Jarosława Kaczyńskiego z funkcjonariuszem radzieckiego wywiadu nie są czymś nieznanym. Ujawnił je sam Kaczyński w wydanej w 2016 r. politycznej autobiografii „Porozumienie przeciw monowładzy”. Opisał, jak w latach 1989–90 spotykał się z pracującym pod dyplomatycznym przykryciem w radzieckiej ambasadzie oficerem KGB Anatolijem Wasinem.

Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022