Kraj

„Lex TVN”, czyli państwowy rekiet pod flagą biało-czerwoną

„Lex TVN” to państwowy rekiet pod flagą biało-czerwoną. „Lex TVN” to państwowy rekiet pod flagą biało-czerwoną. Adam Chełstowski / Forum
Koncern TVN traktowany jest przez PiS jak wrogie imperium. Właśnie władza wydała mu wojnę. Celem jest wyeliminowanie go z rynku mediów, a być może przejęcie po doprowadzeniu do drastycznego spadku wartości. Dzięki temu rząd zyska kontrolę nad większością przekazu medialnego w Polsce.

Tyle że TVN, którego właścicielem jest amerykański koncern Discovery, obejmuje traktat zawarty pomiędzy Polską a USA o wzajemnej ochronie inwestycji. Jeśli Polska go złamie, będzie płacić wielomiliardowe odszkodowanie.

Na razie „tylko” jeszcze bardziej pogorszyła nasze stosunki ze Stanami Zjednoczonymi: chargé d’affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu w czwartek napisał na Twitterze: „USA z rosnącym niepokojem obserwują procedurę związaną z koncesją TVN oraz nowy projekt zmian ustawy medialnej.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021