Kraj

Więcej niż efekt Tuska. KO rośnie w sondażach, PiS buksuje w miejscu

Donald Tusk podczas konferencji w siedzibie PO na temat szczepień i czwartej fali pandemii. Warszawa, 29 lipca 2021 r. Donald Tusk podczas konferencji w siedzibie PO na temat szczepień i czwartej fali pandemii. Warszawa, 29 lipca 2021 r. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Powrót Donalda Tuska do aktywnej polityki jako lidera PO wywarł znaczący wpływ na polską politykę w kluczowym momencie. Przy takich wynikach sondaży opozycja ma większe niż PiS szanse na stworzenie rządu.

Pierwsze badania opinii publicznej po ogłoszeniu powrotu byłego premiera i szefa Rady Europejskiej do kraju na początku lipca przyniosły informację o natychmiastowych tego skutkach. Kolejne sondaże wskazują na coś trwalszego niż „efekt Donalda Tuska”.

Czytaj też: Czy Donald Tusk poskleja opozycję

Reklama

Czytaj także

Historia

Zanim padły strzały II. Czarna wołga i tajemnicze fiolki pod kopalnią „Sosnowiec”

Jesienią 1981 r. w tłum górników kopalni „Sosnowiec” poleciały fiolki z duszącą substancją. Sprawców do dzisiaj nie znaleziono. Także motyw pozostaje niejasny, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że celem było wywołanie wrzenia w kraju i sprowokowanie siłowej konfrontacji.

Jan Dziadul
21.09.2021