Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Więcej niż efekt Tuska. KO rośnie w sondażach, PiS buksuje w miejscu

Donald Tusk podczas konferencji w siedzibie PO na temat szczepień i czwartej fali pandemii. Warszawa, 29 lipca 2021 r. Donald Tusk podczas konferencji w siedzibie PO na temat szczepień i czwartej fali pandemii. Warszawa, 29 lipca 2021 r. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Powrót Donalda Tuska do aktywnej polityki jako lidera PO wywarł znaczący wpływ na polską politykę w kluczowym momencie. Przy takich wynikach sondaży opozycja ma większe niż PiS szanse na stworzenie rządu.

Pierwsze badania opinii publicznej po ogłoszeniu powrotu byłego premiera i szefa Rady Europejskiej do kraju na początku lipca przyniosły informację o natychmiastowych tego skutkach. Kolejne sondaże wskazują na coś trwalszego niż „efekt Donalda Tuska”.

Czytaj też: Czy Donald Tusk poskleja opozycję

Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022