Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

#AniJednejWięcej. Dlaczego Polska broni życia płodów kosztem kobiet

Warszawa. Protest w rocznicę zakazującego aborcji wyroku TK Julii Przyłębskiej Warszawa. Protest w rocznicę zakazującego aborcji wyroku TK Julii Przyłębskiej Andrzej Hulimka / Forum
Państwo polskie dyskryminuje kobiety w dostępie do ochrony zdrowia: i do antykoncepcji, i ochrony zdrowia podczas ciąży. Szafuje się życiem kobiet bynajmniej nie w imię wartości, ale politycznych korzyści, jakie daje traktowanie kobiet jako narzędzi do prokreacji.

„Ani jednej więcej” – świeczka w oknie na znak sprzeciwu wobec braku dostępu do legalnej aborcji w Polsce – do takiej akcji wezwała Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Bezpośrednim powodem była śmierć kobiety, o której poinformowała 29 października w mediach społecznościowych mec. Jolanta Budzowska, prawniczka specjalizująca się w błędach medycznych.

Czytaj też:

 • aborcja
 • Julia Przyłębska
 • PiS
 • Reklama

  Czytaj także

  Nauka

  Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

  Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

  Piotr Rzymski
  12.01.2022