Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Teraz decyduje się nasza przyszłość

Donald Tusk dla „Polityki”: Teraz decyduje się nasza przyszłość

„PiS ciągle szuka pretekstu do kłótni w rodzinie. Bo Zachód to jest i ten nielubiany demokrata Biden, i ta przeklinana Bruksela, to jest ten znienawidzony Berlin, i ten pogardzany Macron…”. „PiS ciągle szuka pretekstu do kłótni w rodzinie. Bo Zachód to jest i ten nielubiany demokrata Biden, i ta przeklinana Bruksela, to jest ten znienawidzony Berlin, i ten pogardzany Macron…”. Marta Frej
Druga część wywiadu z byłym premierem, szefem Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem. Dziś o niemieckiej polityce obłaskawiania Putina, o przyszłości Rosji i Zachodu, o zewnętrznym i wewnętrznym bezpieczeństwie Polski. I o wyborach.
„To nie przypadek, że kluczowe spotkanie prezydenta Bidena w Polsce odbyło się bez udziału Polaków. Mówię o rozmowach amerykańsko-ukraińskich w hotelu Marriott, po których kilkadziesiąt godzin później prezydent Zełenski publicznie zdystansował się od pomysłu Kaczyńskiego natowskiej interwencji na terenie Ukrainy”.Jacek Szydłowski/Forum „To nie przypadek, że kluczowe spotkanie prezydenta Bidena w Polsce odbyło się bez udziału Polaków. Mówię o rozmowach amerykańsko-ukraińskich w hotelu Marriott, po których kilkadziesiąt godzin później prezydent Zełenski publicznie zdystansował się od pomysłu Kaczyńskiego natowskiej interwencji na terenie Ukrainy”.

JERZY BACZYŃSKI: – Mówiliśmy o tym, jak wojna w Ukrainie wpłynęła na politykę obozu władzy. Pan uważa, że nie naruszyła jej fundamentalnych przekonań, celów ani metod. Ale zewnętrzny kontekst jednak bardzo się zmienił. Nastąpiło niejako odtworzenie Zachodu – chyba zaskakujące dla wszystkich, przede wszystkim dla Putina. Wspólnie zdecydowano o sankcjach wobec Rosji, pomocy wojskowej dla Ukrainy, ożywiło się NATO, co przecież widzimy na całej tzw. wschodniej flance. To chyba obiektywnie zmienia polityczną sytuację Polski?

Polityka 17.2022 (3360) z dnia 19.04.2022; Rozmowa Polityki; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Teraz decyduje się nasza przyszłość"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >