Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

W PiS kurs na trwanie. Dlaczego Kaczyński nie wywrócił stolika? 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Sejmie. 6 kwietnia 2022 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Sejmie. 6 kwietnia 2022 r. Andrzej Hulimka / Forum
Plotki o końcu koalicji z Solidarną Polską i kursie na wybory krążyły po Sejmie od dawna. Jarosław Kaczyński najwyraźniej nie jest przekonany, że jego partia jest do tego należycie przygotowana.

Jechałem na posiedzenie klubu z przekonaniem, że Jarosław Kaczyński zasugeruje przyspieszone wybory, wyszedłem z poczuciem, że nic takiego w najbliższych miesiącach się nie wydarzy – mówi poseł PiS po wieczornych obradach zaplecza parlamentarnego rządu.

Czytaj też: Bezwzględny PiS liczy na naiwność. 7 nowych legend wojennych

Ziobro znowu krytykuje Morawieckiego

Plotki o końcu koalicji z Solidarną Polską i kursie na wybory krążyły po Sejmie od dawna, podsycane przez ślimacze tempo prac nad prezydenckim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym, odkładanie wyboru Adama Glapińskiego na drugą kadencję prezesa NBP i konfrontacyjne wypowiedzi szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego, który w wywiadzie dla „Sieci” oznajmił, że nielojalnych posłów należy „odstrzelić”, i nie wykluczył przyspieszenia kampanii parlamentarnej.

Dzień zwieńczony posiedzeniem klubu PiS w partyjnej siedzibie na Nowogrodzkiej (zwołany tam, by ograniczyć obecność mediów) zaczął się zresztą całkiem ciekawie; sejmowa komisja sprawiedliwości odrzuciła poprawki ziobrystów do ustawy o SN. Posłowie PiS wstrzymali się od głosu, a dzieła dopełniła opozycja.

Szef komisji Marek Ast (PiS) powiedział, że rządzący mają nadzieję na wsparcie części opozycji, co pozwoliłoby na uchwalenie ustawy nawet pomimo sprzeciwu

  • Jarosław Kaczyński
  • PiS
  • Solidarna Polska
  • Zbigniew Ziobro
  • Reklama