Kultura

Co będzie grane w nowym roku

Co się będzie działo w kulturze w 2021 r.

Okazało się, że sporej grupie odbiorców, nie tylko z tych części świata, gdzie nie ma multipleksów, bibliotek czy filharmonii, kontakt z kulturą poprzez platformy streamingowe bardzo odpowiada. Okazało się, że sporej grupie odbiorców, nie tylko z tych części świata, gdzie nie ma multipleksów, bibliotek czy filharmonii, kontakt z kulturą poprzez platformy streamingowe bardzo odpowiada. Getty Images

Kultura online nie zniknie

Eksplozja popularności platform streamingowych, dzięki którym w czasie pandemii można było, nie wychodząc z domu, uczestniczyć m.in. w premierach teatralnych i filmowych, a nawet przysłuchiwać się wielkim koncertom na żywo (Billie Eilish, Gorillaz, Nick Cave, BTS), zaskoczyła wszystkich. Mimo oczywistych niedogodności okazało się, że sporej grupie odbiorców, nie tylko z tych części świata, gdzie nie ma multipleksów, bibliotek czy filharmonii, ten sposób kontaktu z kulturą bardzo odpowiada.

Polityka 1/2.2021 (3294) z dnia 29.12.2020; Afisz. Zapowiedzi, tendencje, zjawiska 2021; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Co będzie grane w nowym roku"

Czytaj także

Historia

Ostatni niemiecki jeniec

W czasie drugiej wojny w obozach jenieckich w USA znalazły się setki tysięcy niemieckich żołnierzy. Wielu z nich podjęło próby ucieczki. Ostatni ze zbiegów, urodzony w Świdnicy Georg Gaertner, ujawnił się po 40 latach.

Andrzej Fedorowicz
12.01.2021