Kultura

Co będzie grane w nowym roku

Co się będzie działo w kulturze w 2021 r.

Okazało się, że sporej grupie odbiorców, nie tylko z tych części świata, gdzie nie ma multipleksów, bibliotek czy filharmonii, kontakt z kulturą poprzez platformy streamingowe bardzo odpowiada. Okazało się, że sporej grupie odbiorców, nie tylko z tych części świata, gdzie nie ma multipleksów, bibliotek czy filharmonii, kontakt z kulturą poprzez platformy streamingowe bardzo odpowiada. Getty Images

Kultura online nie zniknie

Eksplozja popularności platform streamingowych, dzięki którym w czasie pandemii można było, nie wychodząc z domu, uczestniczyć m.in. w premierach teatralnych i filmowych, a nawet przysłuchiwać się wielkim koncertom na żywo (Billie Eilish, Gorillaz, Nick Cave, BTS), zaskoczyła wszystkich. Mimo oczywistych niedogodności okazało się, że sporej grupie odbiorców, nie tylko z tych części świata, gdzie nie ma multipleksów, bibliotek czy filharmonii, ten sposób kontaktu z kulturą bardzo odpowiada.

Polityka 1/2.2021 (3294) z dnia 29.12.2020; Afisz. Zapowiedzi, tendencje, zjawiska 2021; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Co będzie grane w nowym roku"
Reklama

Czytaj także

Historia

Wojna secesyjna: arystokrata Lee kontra łachmyta Grant

150 lat temu skończyła się wojna secesyjna. Armiami stron dowodzili generałowie Robert Edward Lee i Ulisses Grant. Reprezentowali dwie bardzo odmienne wersje sukcesu z amerykańskiego snu.

Grzegorz Mathea
14.04.2015