Krótki przepis na eurowizyjny przebój
Musi być o miłości, musi być o pokoju. A na scenie powinno się możliwie dużo dziać – podpowiadali w Sztokholmie prowadzący 61. Konkurs Piosenki Eurowizji.
Facebook

Internauci rokrocznie toczą rytualne spory o zasadność zwycięstwa konkretnych piosenek w konkursach Eurowizji. Ostatnim razem było zresztą podobnie. Przypomnijmy: zwyciężyła reprezentantka Ukrainy, Jamala, krymska Tatarka. Wygrała,co krytykowano, po zsumowaniu głosów telewidzów i jurorów z każdego upoważnionego do głosowania kraju. Na ostatnim odcinku wyprzedziła Rosję, która jurorom podobała się mniej niż widzom (podobnie jak utwór naszego reprezentanta, Michała Szpaka).

Dokładną analizę wyników można było przeprowadzić samodzielnie Internauci rokrocznie toczą rytualne spory o zasadność zwycięstwa konkretnych piosenek w konkursach Eurowizji. Ostatnim razem było zresztą podobnie. Przypomnijmy: zwyciężyła reprezentantka Ukrainy, Jamala, krymska Tatarka. Wygrała,co krytykowano, po zsumowaniu głosów telewidzów i jurorów z każdego upoważnionego do głosowania kraju. Na ostatnim odcinku wyprzedziła Rosję, która jurorom podobała się mniej niż widzom (podobnie jak utwór naszego reprezentanta, Michała Szpaka). Dokładną analizę wyników można było przeprowadzić samodzielnie tutaj – tabele na stronie Eurowizji uwzględniają szczegółowe dane dotyczące tego, jak głosowali widzowie i jurorzy (można też poznać ich z nazwiska). Jeśli werdykt nie zyskał uznania części publiczności, to – podnosili krytycy – ze względu na wątki polityczne (pieśń „1944” opowiada o stalinowskich deportacjach swoich przodków) oraz walory samej piosenki (zdaniem niektórych nie pasuje do przyjętego formatu). Jeśli zaś – kontynuowali – wygrała Ukraina, to tylko ze względu na uprzedzenia jurorów wobec Rosji, która poza muzyką toczy z Ukrainą wojnę. Prrzypomnijmy: w głosowaniu widzów Rosja zajęła pierwsze miejsce, Polska – trzecie. Eurowizja może się

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną