Ludzie i style

Skwer Agatona w Warszawie: najpierw wycięto drzewa, teraz sprzedaje się choinki

Jako pierwsze na skwer wróciły ścięte drzewa w postaci pachnących świątecznych choinek, których sprzedaż właśnie rozpoczął pewien przedsiębiorca. Jako pierwsze na skwer wróciły ścięte drzewa w postaci pachnących świątecznych choinek, których sprzedaż właśnie rozpoczął pewien przedsiębiorca. Tomasz Korzewski / Polityka
To nie był dobry rok dla skweru Agatona w Warszawie. Najpierw dzika reprywatyzacja, później lex Szyszko i betonowy płot, a teraz...

Pół roku temu straszono, że przy kameralnym skwerze Agatona na warszawskim Powiślu spotkały się największe patologie III i IV RP.

Najpierw w wyniku dzikiej reprywatyzacji skwer oddano w ręce prywatnego właściciela, który następnie, wykorzystując zbójecką ustawę ministra Jana Szyszki, wyciął rosnące tam dorodne drzewa. Ogrodzony betonowym płotem skwer, z którego w międzyczasie uciekły ptaki, wyglądał jak tartak.

Na szczęście dzisiaj przestrzeń ta jest przywracana przyrodzie i mieszkańcom Powiśla. Jako pierwsze na skwer wróciły ścięte drzewa w postaci pachnących świątecznych choinek, których sprzedaż właśnie rozpoczął pewien przedsiębiorca. Na skwerze znowu zrobiło się zielono.

A skoro wróciły drzewa, to kto wie, czy wkrótce nie wrócą także ptaki, gdy np. jakiś inny przedsiębiorca zacznie tam sprzedawać gęsi, kaczki i kurczaki? Wprawdzie nie są to ptaki śpiewające, ale miejmy nadzieję, że będą przynajmniej świeże. No a po drzewach i ptakach dlaczego nie żywe ryby w postaci tradycyjnych karpi, których wcześniej nigdy na skwerze Agatona nie było, więc najwyższy czas, żeby już były?

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Wydania specjalne

Przybywa dzieci, które nie chcą żyć

O problemach psychicznych najmłodszych opowiada Lucyna Kicińska z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Joanna Cieśla
09.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną