Skwer Agatona w Warszawie: najpierw wycięto drzewa, teraz sprzedaje się choinki
To nie był dobry rok dla skweru Agatona w Warszawie. Najpierw dzika reprywatyzacja, później lex Szyszko i betonowy płot, a teraz...
Jako pierwsze na skwer wróciły ścięte drzewa w postaci pachnących świątecznych choinek, których sprzedaż właśnie rozpoczął pewien przedsiębiorca.
Tomasz Korzewski/Polityka

Jako pierwsze na skwer wróciły ścięte drzewa w postaci pachnących świątecznych choinek, których sprzedaż właśnie rozpoczął pewien przedsiębiorca.

Pół roku temu straszono, że przy kameralnym skwerze Agatona na warszawskim Powiślu spotkały się największe patologie III i IV RP.

Najpierw w wyniku dzikiej reprywatyzacji skwer oddano w ręce prywatnego właściciela, który następnie, wykorzystując zbójecką ustawę ministra Jana Szyszki, wyciął rosnące tam dorodne drzewa. Ogrodzony betonowym płotem skwer, z którego w międzyczasie uciekły ptaki, wyglądał jak tartak.

Na szczęście dzisiaj przestrzeń ta jest przywracana przyrodzie i mieszkańcom Powiśla. Jako pierwsze na skwer wróciły ścięte drzewa w postaci pachnących świątecznych choinek, których sprzedaż właśnie rozpoczął pewien przedsiębiorca. Na skwerze znowu zrobiło się zielono.

A skoro wróciły drzewa, to kto wie, czy wkrótce nie wrócą także ptaki, gdy np. jakiś inny przedsiębiorca zacznie tam sprzedawać gęsi, kaczki i kurczaki? Wprawdzie nie są to ptaki śpiewające, ale miejmy nadzieję, że będą przynajmniej świeże. No a po drzewach i ptakach dlaczego nie żywe ryby w postaci tradycyjnych karpi, których wcześniej nigdy na skwerze Agatona nie było, więc najwyższy czas, żeby już były?

Czytaj także

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną