Moje miasto

Jak zostać miejskim aktywistą?

BoMiasto.pl / Facebook
Nagle postanowiłem przewartościować swoje życie i znaleźć sobie inny cel, któremu chcę poświęcić czas i energię – o początkach aktywizmu w Katowickim Alarmie Smogowym i ruchu miejskim BoMiasto opowiada Patryk Białas.

Patryk Białas przez przypadek znalazł ogłoszenie na Facebooku Fundacji Napraw Sobie Miasto: „Jeśli chcesz zmienić swoje miasto, przyjdź na miejską szychtę”. – Stwierdziłem, że szychta dotycząca ochrony jakości powietrza najbliżej koresponduje z tym, czym się zajmuje na zawodowo, czyli odnawialne źródła energii, poprawa efektywności energetycznej budynków, technologie energooszczędne. Trafiłem do pięcioosobowej grupy i zaczęliśmy wymyślać, co można zrobić w Katowicach, żeby uświadomić ludziom powagę sytuacji – mówi w rozmowie z nami.

Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama