Moje miasto

Jak zostać miejskim aktywistą?

BoMiasto.pl / Facebook
Nagle postanowiłem przewartościować swoje życie i znaleźć sobie inny cel, któremu chcę poświęcić czas i energię – o początkach aktywizmu w Katowickim Alarmie Smogowym i ruchu miejskim BoMiasto opowiada Patryk Białas.

Patryk Białas przez przypadek znalazł ogłoszenie na Facebooku Fundacji Napraw Sobie Miasto: „Jeśli chcesz zmienić swoje miasto, przyjdź na miejską szychtę”. – Stwierdziłem, że szychta dotycząca ochrony jakości powietrza najbliżej koresponduje z tym, czym się zajmuje na zawodowo, czyli odnawialne źródła energii, poprawa efektywności energetycznej budynków, technologie energooszczędne. Trafiłem do pięcioosobowej grupy i zaczęliśmy wymyślać, co można zrobić w Katowicach, żeby uświadomić ludziom powagę sytuacji – mówi w rozmowie z nami.Partnerzy Moje Miasto

Kraków Szczecin Warszawa Sopot
Reklama

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Jak przeciwdziałać osteoporozie?

Nie powoduje bólu. Nie daje o sobie znać do momentu upadku i złamania biodra lub ręki. Może dlatego mało kto przyjmuje do wiadomości, że po 50. roku życia każdy powinien sprawdzić gęstość swojego kośćca. Czyli: czy nie dotknęła go osteoporoza.

Paweł Walewski
04.02.2020
Reklama