„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Prezesi prezesa

Rotacje w Spółkach Skarbu Państwa

Remigiusz Nowakowski, nowy prezes Tauronu Remigiusz Nowakowski, nowy prezes Tauronu Tauron / Reporter
Spółka po spółce trwa przejmowanie przez PiS państwowej gospodarki. Zwalniają, znaczy będą przyjmować – jak mawiał Lejzorek Rojtszwaniec. Kogo zwalniają? Kogo przyjmują?
Henryk Baranowski, najpoważniejszy kandydat na prezesa PGECezary Aszkiełowicz/Agencja Gazeta Henryk Baranowski, najpoważniejszy kandydat na prezesa PGE

Karuzela kadrowa kręci się na pełnych obrotach. Najpierw minister Skarbu Państwa wymienia swoich przedstawicieli w radzie nadzorczej spółki, a co zdarzy się potem, wie każdy prezes. Niektórzy zawczasu składają dymisje (jak szef PKP Jakub Karnowski), czasem robią to na prośbę ministra (jak prezes PZU Andrzej Klesyk).

Takie są reguły gry w państwowej gospodarce. Co wybory, to kadrowe trzęsienie ziemi. Tym razem szczególne, bo PiS jest w rewolucyjnym nastroju.

Polityka 1/2.2016 (3041) z dnia 27.12.2015; Rynek; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Prezesi prezesa"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021