Rynek

Zadekretowana elektrorewolucja

Co przyniesie ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych

Dość tyranii ekologów” – ostrzegła niezastąpiona Krystyna Pawłowicz.

Sejm przyjął ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych. To fundament konieczny do realizacji sztandarowego projektu planu Morawieckiego, czyli rozwoju elektrycznej motoryzacji i produkcji polskiego auta na prąd dla Kowalskiego. Ustawa reguluje głównie sprawy tworzenia i eksploatacji infrastruktury do ładowania aut elektrycznych, a także tankowania tych, które korzystają z paliw alternatywnych – sprężonego lub skroplonego gazu ziemnego (CNG i LNG), a także wodoru. Najwięcej dyskusji wywołała sprawa zachęt, które mają skłaniać do przesiadania się z aut spalinowych do elektrycznych.

Polityka 3.2018 (3144) z dnia 16.01.2018; Komentarze; s. 7
Oryginalny tytuł tekstu: "Zadekretowana elektrorewolucja"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Operacja „Hiacynt”. Jak to było naprawdę?

Na ekrany wszedł „Hiacynt”, film o akcji służb PRL skierowanych przez gen. Czesława Kiszczaka przeciwko homoseksualistom.

Andrzej Krajewski
17.10.2021