„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Energetyczny frankenstein

Orlen bierze Lotos: co z tego wyniknie

Po Lotosie Skarb Państwa zamierza sprzedać Orlenowi także koncern gazowy PGNiG. Po Lotosie Skarb Państwa zamierza sprzedać Orlenowi także koncern gazowy PGNiG. BEW
PKN Orlen może kupić od państwa swego odwiecznego konkurenta – Grupę Lotos. Jest tylko jeden warunek: na jego miejsce musi znaleźć nowego konkurenta, prywatnego. Zamienił stryjek...
Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie sublokatorem Orlenu i jak silną stworzy konkurencję. Ale będzie to z pewnością jakiś zagraniczny koncern.Marek Czarnecki Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie sublokatorem Orlenu i jak silną stworzy konkurencję. Ale będzie to z pewnością jakiś zagraniczny koncern.

Po dwóch dekadach zabiegów spełnia się marzenie prezesów Orlenu, by Płock przejął Gdańsk. „Nie ma w Polsce miejsca dla dwóch takich koncernów. Nie możemy się rozdrabniać i konkurować ze sobą” – przekonuje prezes Orlenu Daniel Obajtek. Radości nie kryje też Paweł Majewski, prezes Lotosu: „Będziemy mogli dołączyć do multienergetycznego czempiona”.

Jeśli połączenie dwóch kontrolowanych przez państwo firm stworzy czempiona, to dlaczego wcześniej tego nie zrobiono?

Polityka 31.2020 (3272) z dnia 28.07.2020; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Energetyczny frankenstein"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021