Rynek

Górnicy listy piszą na Nowogrodzką

Jarosław Kaczyński w otoczeniu górników podczas miesięcznicy smoleńskiej, lipiec 2014 r. Jarosław Kaczyński w otoczeniu górników podczas miesięcznicy smoleńskiej, lipiec 2014 r. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska / Forum
Górniczy związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie wytrzymali tempa karuzeli kadrowej, jaką PiS rozkręcił w ich firmie, i wygarnęli Jarosławowi Kaczyńskiemu, co o tym myślą: nie po to głosowaliśmy na PiS! Ich list jest ciekawym studium upolitycznienia państwowej gospodarki.

Jastrzębska Spółka Węglowa jak każda spółka Skarbu Państwa po wyborach przechodzi z rąk do rąk, by kolejna zmiana politycznych nominatów mogła się pożywić na państwowym. PiS do tego mechanizmu wprowadził turbodoładowanie, więc karuzela kadrowa kręci się w oszałamiającym tempie. W JSW właśnie nie wiadomo który już raz odwołano prezesa, by zrobić miejsce dla następnego.

Powodem jest walka o wpływy śląskich baronów PiS, zwłaszcza europosłów Grzegorza Tobiszowskiego (b.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020