Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Będzie rewolucja? Nowy bezład podatkowy

Premier Mateusz Morawiecki. Zdjęcie z sierpnia 2019 r. Premier Mateusz Morawiecki. Zdjęcie z sierpnia 2019 r. Adam Chełstowski / Forum
PiS nieustannie podnosi podatki, zapewniając, że je obniża. Teraz, jak wynika z przecieków, zanosi się na kolejną rewolucję. Ile rząd nam zabierze, żeby powiedzieć, że daje?

Gwoździem rewolucji ma być kwota wolna od podatku w wysokości nawet 30 tys. zł. Mają na niej zyskać grupy, na które partia może liczyć, że zrewanżują się głosami: emeryci i najmniej zarabiający. Reszta boleśnie dostanie po kieszeni, a najbardziej przedsiębiorcy i coraz biedniejsza klasa średnia.

Czytaj też:

 • Mateusz Morawiecki
 • Narodowy Fundusz Zdrowia
 • PIT
 • podatki
 • Reklama

  Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Kraj

  Guru strategii i willa na Żoliborzu

  Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

  Tomasz Piątek
  17.01.2022