Rynek

Wujek przekupna rada

Wujek przekupna rada. Uwaga na fałszywe porady w sieci

W sieci bez trudu można znaleźć dziesiątki firm specjalizujących się w masowej produkcji rekomendacji konsumenckich. W sieci bez trudu można znaleźć dziesiątki firm specjalizujących się w masowej produkcji rekomendacji konsumenckich. Marcin Bondarowicz
Gdy decydujemy, co warto kupić, gdzie smacznie zjeść, u którego lekarza się leczyć, zaglądamy do internetu. Dobrych rad i poleceń jest mnóstwo. Wiele z nich to fałszywki. Handel fałszywymi opiniami to dziś wielki biznes.
Handel fałszywymi opiniami w internecie to nie jest zjawisko czysto polskie, ale globalne, tak jak sam internet.everythingposs/PantherMedia Handel fałszywymi opiniami w internecie to nie jest zjawisko czysto polskie, ale globalne, tak jak sam internet.

Sieć tonie w powodzi rad i poleceń. Wszyscy wszystko oceniają, recenzują, rekomendują. W mediach społecznościowych, na platformach handlowych, na firmowych stronach, w mapach Google itd. To nie są banalne reklamy ani zachwyty wynajętych celebrytów. Radzą i podpowiadają nam zwyczajni ludzie, tacy jak my. Sami spróbowali, skorzystali, odwiedzili, zjedli, przenocowali, leczyli się. Chcą nam z dobrego serca coś zarekomendować, a czasem też ostrzec. Nie zawsze gramatycznie i ortograficznie, ale to tylko potęguje wrażenie spontaniczności i autentyczności.

Polityka 36.2021 (3328) z dnia 31.08.2021; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Wujek przekupna rada"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Domy dla bezdomnych

Efekty programu „najpierw mieszkanie” obalają mit, że jeśli pozostawi się bezdomnych na ulicy bez wsparcia, to i tak jakoś sobie poradzą, a zaoszczędzi się przy tym publiczne pieniądze. Nic bardziej mylnego.

Zbigniew Borek
28.09.2021