Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Gdzie się podziały nasze pieniądze?

Polski (bez)Ład: kto i ile straci na podatkowej rewolucji Morawieckiego

Tak skomplikowanej i chaotycznej reformy podatkowej jeszcze w Polsce nie było. Tak skomplikowanej i chaotycznej reformy podatkowej jeszcze w Polsce nie było. Bartek Kiełbowicz
Kto w styczniu niespodziewanie dostał niższą niż dotąd pensję, zapewne wpadł w jedną z wielu pułapek Polskiego Ładu. Dobra wiadomość jest taka, że utraconą kwotę najczęściej da się jeszcze odzyskać. Ta zła: dopiero za ponad rok, po rozliczeniu PIT.
Patryk Sroczyński

Jako pierwsi podnieśli alarm nauczyciele i służby mundurowe, bo dostają pensje na początku miesiąca i już widzą na swoich kontach mniej pieniędzy, niż się spodziewali. Podobne problemy dotkną też w styczniu pracowników innych branż, którzy według rządu na Polskim Ładzie mieli zyskać, albo przynajmniej nie stracić. Zdaniem rządzących polityków to wszystko oczywiście tylko nieporozumienia albo wręcz informacje kłamliwe. Jednak i PiS wydaje się być w swej narracji zagubiony, bo gdy minister edukacji twierdzi, że żadnych strat nauczyciele nie ponoszą, resort finansów obiecuje zmiany w przepisach, a rzecznik rządu zapowiada wyrównanie ubytków w lutym i… przeprasza za zamieszanie.

Polityka 3.2022 (3346) z dnia 11.01.2022; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Gdzie się podziały nasze pieniądze?"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Przeklęta ewolucja! Chodzenie to kontrolowane upadanie

O tym, dlaczego stanęliśmy na nogach, co dzięki temu zyskaliśmy, a co straciliśmy, opowiada prof. Jeremy DeSilva, paleoantropolog z Dartmouth College.

Tomasz Targański
19.01.2022