Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Rynek

Okna pionowe FAKRO Innoview

Produkty FAKRO IINNOVIEW to nowe spojrzenie na domową przestrzeń. Produkty FAKRO IINNOVIEW to nowe spojrzenie na domową przestrzeń. mat. pr.
Budynki, w których mieszkamy i pracujemy, powinny być nie tylko funkcjonalne, ale też trwałe i estetyczne. Potrzebujemy do tego niezawodnych produktów, które będą nam służyły przez długie lata i cieszyły nasze oko.

Firma FAKRO od kilku lat oferuje ekskluzywne, drewniano-aluminiowe okna pionowe Innoview, które zupełnie zmieniają spojrzenie na domową przestrzeń. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań dajemy możliwość tworzenia pięknych wnętrz otwartych na otaczający nas świat.

Jakość i trwałość

Drewno to materiał ponadczasowy, a odpowiednio zabezpieczony może służyć przez wiele lat. Profile okien wykonane z drewna tworzą klasyczny i naturalny klimat wnętrz. Z zewnątrz są one skutecznie chronione przez aluminiową okładzinę, która stanowi solidne i stylowe wykończenie produktu. Profile drewniane i aluminiowe dostępne są w wielu kolorach, co pozwala na nadanie każdemu pionowemu przeszkleniu indywidualnego charakteru. Dzięki innowacyjnemu i trwałemu połączeniu drewna z zewnętrzną aluminiową okładziną, okna Innoview nie wymagają renowacji, a użyte do ich produkcji materiały są najwyższej jakości. Cechuje je wysoka odporność na ekstremalne warunki atmosferyczne, co pozwala na długoletnie użytkowanie. W oknach zastosowane są najnowocześniejsze okucia firmy Siegenia, które także gwarantują bezawaryjność i trwałość stolarki okiennej Innoview. Okna posiadają poczwórny system uszczelnienia gwarantujący bezwarunkową szczelność.

Innowacyjne połączenie drewna i aluminium w produktach INNOVIEW to inżynieria jutra, którą możesz cieszyć się już dziś.mat. pr.Innowacyjne połączenie drewna i aluminium w produktach INNOVIEW to inżynieria jutra, którą możesz cieszyć się już dziś.

Wygoda i funkcjonalność

Fasadowe okna drewniano-aluminiowe Innoview to okna szyte na miarę. W oknach tych można skomponować wszystko indywidualnie. Do wyboru mamy trzy warianty profili aluminiowych, które można zamówić w dowolnym kolorze. Do tego możemy dobrać ramę z drewna dębowego, sosnowego lub egzotycznego meranti – wszystkie w dwóch kształtach profili drewna. Do tego pełna paleta RAL w dwóch typach: mat i satyna, w połączeniu ze specjalnie zaprojektowanymi strukturami kryjącymi pozwala na pełną swobodę w projektowaniu okna. Estetyki dopełnia idealnie gładka powierzchnia drewna bez widocznych mikrowczepów. Wybrać również można pakiety szybowe. Jeśli chodzi o rozmiary to w tej kwestii do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Technologia łączenia drewna z aluminium sprawia, że konstrukcja takich okien zapewnia unikalną trwałość i sztywność, co pozwala na wykonanie ich w nawet bardzo dużych rozmiarach. W ofercie mamy drzwi tarasowe HST, które mogą osiągać 12m szerokości i 2,8m wysokości. Są to drzwi wielkopowierzchniowe o konstrukcji podnoszono-przesuwnej, które mimo swoich gabarytów są niezwykle komfortowe w użytkowaniu, a dzięki dużym przeszkleniom wpuszczają do wnętrza mnóstwo promieni słonecznych. Jeszcze więcej naturalnego światła dostarczą drzwi tarasowe HST Sky, w których pakiet szybowy części nieotwieranej osadzony jest bezpośrednio w progu i ościeżnicy. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa powierzchnię przeszklenia i ilość światła wpadającego do wnętrza pomieszczenia. Dodatkowo zapewnia niezrównaną estetykę oraz sprawia, że granica między wnętrzem a otoczeniem zupełnie zanika.

Do każdego budynku można dobrać indywidualne i spersonalizowane produkty, które nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru.mat. pr.Do każdego budynku można dobrać indywidualne i spersonalizowane produkty, które nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru.

W wielkogabarytowych drzwiach tarasowych zastosowane są unikatowe rozwiązania, które podnoszą komfort ich obsługi i użytkowania. Wykorzystany system soft close to mechaniczne rozwiązanie, które pozwala na wyhamowaniu ruchu skrzydła w końcowej fazie pracy, a następnie dociska je do ramy drzwi przesuwnych. Na uwagę również zasługuje niski próg (ma on zaledwie 5mm wysokości) eco pass, który ułatwia przemieszczanie się między wnętrzem pomieszczenia a tarasem.

Do domów inteligentnych polecamy elektryczne drzwi przesuwne HS sterowane za pomocą aplikacji ze smartfona z dowolnego miejsca na ziemi, będącego w zasięgu internetu.

Energooszczędność

W oknach Innoview stosujemy energooszczędne pakiety szybowe, które dają nam niesamowity widok na zewnątrz, a jednocześnie skutecznie pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu. Pakiety szybowe mają ciepłe ramki dystansowe TGI. Dodatkowo szyby posiadają powłoki niskoemisyjne, które zatrzymują ciepło wewnątrz domu. Przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest gazem szlachetnym - argonem, który ma mniejszą przewodność cieplną niż powietrze, dzięki temu uzyskujemy efekt znacznego poprawienia współczynnika przenikania ciepła. Okna dostępne są z pakietami dwu-, a nawet trzykomorowym. Wraz ze wzrostem ilości komór w pakiecie szybowym, wzrasta również grubość drewnianej ramy. Poprawia to parametry termoizolacyjne okien. Należy również pamiętać, że wielkowymiarowe okna pionowe są elementem pasywnego nagrzewania wnętrz w słoneczne, zimowe dni. Pomieszczenia znajdujące się od stron południowej lub południowo-zachodniej mają bardzo dobrą ekspozycję na słońce. W naturalny więc sposób są nagrzewane ciepłymi promieniami. Zmniejsza to zapotrzebowanie na ogrzewanie budynku podczas zimowych dni.

W pomieszczeniach usytuowanych od strony południowej warto zastosować markizy zewnętrzne, które skutecznie chronią przed nadmiernym nagrzewaniem.mat. pr.W pomieszczeniach usytuowanych od strony południowej warto zastosować markizy zewnętrzne, które skutecznie chronią przed nadmiernym nagrzewaniem.

Należy zwrócić uwagę, że duże przeszklenia w domu to duże nagrzewanie wnętrz. Budując dom, warto pomyśleć o osłonach zewnętrznych, które skutecznie mogą ograniczyć to niekorzystne zjawisko. W ofercie FAKRO można znaleźć markizy zewnętrzne, które zamontowane na oknach fasadowych, w znacznym stopniu podnoszą komfort przebywania w budynku podczas upalnych dni. Markizy absorbują promienie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, chroniąc w ten sposób przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń, jednocześnie zapewniając widok na zewnątrz. Markiza ogranicza zużycie energii, gdyż zastępuje urządzenia klimatyzacyjne. Co więcej, rozwinięta w czasie chłodnych nocy, chroni wnętrze przed stratami ciepła, poprawiając współczynnik przenikania ciepła okna aż do 16%. W ten sposób obniżamy rachunki za ogrzewanie.

Minimalizm architektoniczny

Filozofia stworzenia stolarki Innoview zakładała indywidualne, spersonalizowane rozwiązania, które nadadzą wnętrzom wyjątkowości i idealnie wpasują się w bryłę budynku. Nasze domy powinny być nie tylko funkcjonalne, ale też trwałe i estetyczne. Aby skutecznie realizować to założenie, potrzebujemy niezawodnych produktów współgrających ze sobą zarówno pod względem użytkowym, jak i wizualnym. Dlatego też firma FAKRO posiada w swojej ofercie bogaty wybór bram garażowych oraz drzwi wejściowych, które kompleksowo „zamkną” dom. Zaletą produktów od jednego producenta jest to, że są utrzymane w tej samej stylistyce oraz barwach. Tak skomponowana oferta pozwala na ich idealne dopasowanie co gwarantuje niezwykłą minimalistyczną estetykę budynku.

Produkty FAKRO INNOVIEW to spersonalizowane rozwiązania, które z łatwością wpasujemy w bryłę naszego domu.mat. pr.Produkty FAKRO INNOVIEW to spersonalizowane rozwiązania, które z łatwością wpasujemy w bryłę naszego domu.

Materiał przygotowany przez FAKRO

Polityka 41.2022 (3384) z dnia 04.10.2022; Poradnik Budowlany; s. 66
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Duda nie wypełnia obowiązku. Ktoś się łudził?

PiS i Andrzej Duda dostarczyli przekonującego dowodu, że powoływani przez nich ambasadorowie byli, ogólnie rzecz biorąc, marnej jakości. Konflikt prezydenta z rządem Tuska na tym tle właśnie się pogłębił.

Marek Ostrowski
13.06.2024
Reklama