Listki CSR

IV Ogólnopolski Dzień Różnorodności: Miejsce pracy – spotkanie pokoleń

Lars Plougmann / Flickr CC by SA
24 maja w Warszawie odbędzie się doroczne wydarzenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) poświęcone zarządzaniu różnorodnością w miejscu pracy. W programie konferencji realizowanej w ramach projektu Karta Różnorodności, przewidziano spotkania ze specjalistami, debatę, prezentacje dobrych praktyk firm oraz serię warsztatów (m.in. dla MŚP, NGO), w tym warsztaty kreatywne i muzyczne.

Tematem przewodnim tegorocznego IV Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności odbywającego się pod hasłem „Miejsce pracy - spotkanie pokoleń” będzie zarządzaniem wiekiem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji na www.odpowiedzialnybiznes.pl/odr2017.

Ogólnopolski Dzień Różnorodności to inicjatywa realizowana przez FOB w ramach europejskiego programu Karta Różnorodności, którego celem jest promocja zarządzania różnorodnością i prowadzenia działań antydyskryminacyjnych przez pracodawców, w biznesie, ale także w innych sektorach gospodarki. W tym roku FOB obserwując trendy na rynku pracy i prognozy dotyczące zmian demograficznych,  zdecydowało skupić się jednym z aspektów szeroko pojętego zarządzania różnorodnością w pracy, bardzo aktualnym i dotyczącym wszystkich pracowników. Jest nim różnorodność wiekowa w miejscu pracy. 

- W pracy spotykają się codziennie różne pokolenia pracowników i bardzo ważne jest,  by się nie mijały czy unikały. Przeciwnie, różnorodne doświadczenia, umiejętności i  mocne strony mogą być podstawą tworzenia nowej jakości usług, produktów, innowacyjnych rozwiązań, ale też po prostu lepszego, bardziej przyjaznego i motywującego miejsca pracy. Jest to w interesie zarówno pracowników jak i pracodawców - powiedziała Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Tygodnik POLITYKA jest jednym z partnerów medialnych IV Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności.

Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Radosław Sikorski dla „Polityki”: Świat nie idzie w dobrą stronę. Ale Putin tej wojny nie wygrywa

PiS wyobraża sobie, że przez solidarność ideologiczną z USA Polska może być takim Izraelem nad Wisłą. Że cała Europa będzie uwikłana w wojnę handlową ze Stanami Zjednoczonymi, a Polska jako jedyna traktowana wyjątkowo przez Waszyngton. To jest ryzykowne założenie – mówi w rozmowie z „Polityką” szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

Marek Ostrowski, Łukasz Wójcik
18.04.2025
Reklama