Raport ESG w Tygodniku POLITYKA
Już za tydzień ukaże się kolejny raport ESG.
Już za tydzień ukaże się kolejny raport ESG.
To już XII edycja zestawienia Listków CSR POLITYKI. Podobnie jak w roku poprzednim – prócz Złotych, Srebrnych i Białych – przyznamy także Listki Zielone. Trafią one do firm, dla których redukcja negatywnego wpływu na klimat jest kluczowym elementem działań. Zapraszamy do wypełnienia ankiety!
Już po raz 16. nagrodzono najlepsze Raporty Zrównoważonego Rozwoju przygotowywane przez firmy oraz organizacje społeczne. Do konkursu nadesłanych zostało 76 publikacji z których grupa 29 jurów- ekspertów z obszaru ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju nagrodziła … najlepszych. Organizatorem konkursu są: Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firma doradcza Deloitte, a wśród partnerów medialnych jest także tygodnik POLITYKA.
Firmy – zarówno wielkie, jak i małe – stoją przed ogromnymi wyzwaniami z powodu gigantycznego wzrostu cen energii i surowców. Jednak nie brakuje godnych pochwały inicjatyw, dzięki którym można nie tylko zmniejszyć koszty, ale też chronić zagrożoną planetę.
Druga edycja konkursu Literacka Podróż Hestii na najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży rozstrzygnięta! Kapituła wyróżniła książkę „Stan splątania” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel wydaną przez Wydawnictwo Literackie.
Allegro konsekwentnie realizuje działania środowiskowe w ramach całego łańcucha wartości. W nowym Raporcie ESG firma ogłosiła ambitne cele dekarbonizacyjne i zobowiązała się zredukować emisję gazów cieplarnianych, a także zaangażować w te cele swoich dostawców.
Walka ze zmianami klimatu wpływa na wiele obszarów naszego życia, a energetyka jest jedną z branż, którą czekają najgłębsze zmiany. By je umożliwić, niezbędne są inwestycje w infrastrukturę przesyłową, za którą odpowiadają Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE). Spółka od lat doskonali zarówno sam proces inwestycyjny, jak i raportowanie o swoim wpływie na otoczenie.
Zrównoważony rozwój w firmie Wienerberger to nie tylko moda, ale przede wszystkim realne działania. Misją marki jest poprawa jakości życia ludzi dzięki inteligentnym rozwiązaniom budowlanym i infrastrukturalnym, a poprzez trwałość i innowacyjność materiałów minimalizujemy nasz wpływ na środowisko.
Od kilku lat używane dotychczas i coraz powszechniej znane pojęcia, takie jak CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu) i zrównoważony rozwój, wypierają termin ESG (ang. environmental, social and corporate governance, czyli środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny).
Już po raz 11. tygodnik POLITYKA, Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu podczas uroczystej gali rozdały Złote, Srebrne i Białe Listki CSR, a także – po raz pierwszy – Listek Zielony, wyróżnienie dla firm o wzorowej proekologicznej postawie. Nie zapomniano również o tych, którzy szczególnie zadbali o uchodźców z Ukrainy.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży, nauczycieli, pedagogów, studentów pedagogiki na krótką formę animacyjną poświęconą współistnieniu w różnorodności.
Tygodnik POLITYKA, firma doradcza Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz 11. wyróżnili polskich liderów zrównoważonego rozwoju i ESG w ramach inicjatywy Listki CSR POLITYKI. Firmy biorące od lat udział w zestawieniu są dziś lepiej przygotowane i dostosowane do wymogów regulacyjnych związanych z zarządzaniem obszarem ESG, czyli środowiska naturalnego, społeczeństwa i ładu korporacyjnego.