Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Listki CSR

„Pióro odpowiedzialności” dla autorów najlepszych tekstów o CSR

Laureaci nagrody „Pióro odpowiedzialności” Laureaci nagrody „Pióro odpowiedzialności” mat. pr.
Zarządzanie różnorodnością i wiekiem w organizacji, gospodarka o obiegu zamkniętym, korzyści płynące z wolontariatu, czy kultura działania dla wspólnego dobra, to główne tematy artykułów nagrodzonych w konkursie „Pióro odpowiedzialności”, którego organizatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W gronie wyróżnionych znalazł się również materiał opublikowany w tygodniku POLITYKA.

- Jak co roku konkurs „Pióro odpowiedzialności” daje możliwość przypomnienia najlepszych i najbardziej wartościowych tekstów na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju – powiedziała Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przewodnicząca jury konkursu „Pióro odpowiedzialności”. - W tym roku oceniliśmy 64 teksty, a nagrodzić i wyróżnić zdecydowaliśmy się 8 artykułów. Aktywność mediów to istotny element edukacji i zmieniania biznesu na bardziej odpowiedzialny każdego roku, dlatego tym bardziej należy tę pracę podsumować i docenić – mówiła dyrektor FOB podczas wręczania dyplomów.

Nagrodę główną jury w składzie przedstawicieli mediów, organizacji pozarządowych, naukowców oraz ekspertów branżowych przyznało Arturowi Celińskiemu z Magazynu Miasta, za tekst „Holandia - relacja z innej planety” , w której autor w pasjonujący sposób przedstawił ważny temat gospodarki obiegu zamkniętego. Z kolei Macieja Weryńskiego z Dziennika Gazety Prawnej wyróżniono za tekst „Koniec epoki Carnegiego?” za przypomnienie biznesmenom, czym jest kultura działania dla dobra wspólnego.

Za najlepszy artykuł ekspercki w mediach drukowanych i elektronicznych jury uznało tekst Pawła Nizińskiego „Dobre marki z przesłaniem”, który ukazał się BE.Better. - W tej kategorii przyznano też dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Zofia Leśniewska i Paulina Kaczmarek, które w artykule „Z korzyścią dla pracowników i firm” opublikowanym w tygodniku Polityka podjęły temat zarządzania różnorodnością wciąż niewystarczająco obecny w rzeczywistości polskich firm oraz Łukasz Jaszcz, autor tekstu „Czy wolontariat może być benefitem?”, który ukazał się w magazynie „Benefit”.

W kategorii artykuł tematyczny „współpraca” jury postanowiło przyznać nagrodę główną i jednocześnie nagrodę specjalną prof. Bolesławowi Rokowi za tekst „Partnerstwo to podstawa”, zaś wyróżnienie trafiło do Rafała Gębury z Newsweeka za artykuł „Jak pomagać nie na pokaz?”.

Nagrodę specjalną w kategorii „artykuł prasowy – media drukowane i elektroniczne” przyznano Anicie Błaszczak z dziennika Rzeczpospolita za tekst „Zarządzanie wiekiem to już konieczność”.

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama