Listki CSR

Ergo Hestia #MuremZaRatownikami

#MuremZaRatownikami #MuremZaRatownikami mat. pr.
Grupa ubezpieczeniowa ERGO Hestia przeznaczyła milion złotych na niezbędny sprzęt dla ratowników medycznych.
Ergo Hestia #MuremZaRatownikamimat. pr. Ergo Hestia #MuremZaRatownikami
#MuremZaRatownikamimat. pr. #MuremZaRatownikami

Każdego dnia ratownicy medyczni narażają swoje zdrowie i życie pracując na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. W pracy w terenie potrzebują specjalistycznych zabezpieczeń – jednorazowych kombinezonów, gogli, przeziernych przyłbic, rękawiczek, ochrony na buty, masek z wymiennymi filtrami, środków dezynfekujących. W obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego ich potrzeby stale rosną.

ERGO Hestia, doceniając ogromne poświęcenie i zaangażowanie ratowników medycznych, w ramach akcji #MuremZaRatownikami, przeznaczyła milion złotych na zakup i dystrybucję sprzętu. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane z Polską Radą Ratowników Medycznych 27 marca 2020 r.

Jako towarzystwo ubezpieczeń od dawna blisko współpracujemy z ratownikami medycznymi – powiedział Marcin Dybuk, rzecznik prasowy ERGO Hestii. – Wiemy, jak ciężka i niebezpieczna jest to praca. Ryzykują każdego dnia dla bezpieczeństwa innych. Podziwiamy ich za to. Ale dzisiaj słowa uznania to za mało – dodał Dybuk.

Piotr Dymon, przewodniczący Polskiej Rady Ratowników Medycznych przyznał, że milion złotych pozwoli na zakup nawet ośmiu tysięcy niezbędnych w ich pracy kombinezonów.

W najbliższych dniach Ergo Hestia wspólnie z Polską Radą Ratowników Medycznych rozpoczną także zbiórkę pieniędzy na brakujący sprzęt.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Do jakiej klasy społecznej należysz?

Podział na klasy tworzy coraz trudniej porozumiewające się światy, oddzielone od siebie niczym zamknięte osiedla. Przemianami społecznymi w Polsce rządzi reguła św. Mateusza, głosząca, że bogatym będzie dodane.

Edwin Bendyk
23.04.2013
Reklama