Listki CSR

Przeciwko stereotypom

Przeciwko stereotypom Przeciwko stereotypom mat. pr.
6 maja rozpoczyna się druga edycja Miesiąca Różnorodności. To cyfrowe wcielenie organizowanego przez wiele lat Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności. Odbywa się ono w ramach #EUDiversityMonth, ogłoszonego przez Komisję Europejską.

Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa, która ma na celu zachęcanie pracodawców do aktywnego przeciwdziałania dyskryminacji oraz upowszechnianie tworzenia otwartych na różnorodność i włączających miejsc pracy. Karty funkcjonują już w 26 krajach UE, skupiając 12 tysięcy pracodawców zatrudniających łącznie ponad 16 mln osób. W Polsce koordynowana tej inicjatywy od 2012 r. jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a jej sygnatariuszami jest ponad 300 pracodawców.

#MiesiącRóżnorodności adresowany jest do wszystkich osób, które interesują się tematyką zarządzania różnorodnością, rozwijaniem włączającej kultury organizacyjnej, ale także pragnących poznać najnowsze trendy HR, CSR i zrównoważonego rozwoju.

– Różnorodność jest faktem, ale włączenie to wybór, który zależy od chęci przezwyciężenia naszej niewiedzy i stereotypów, które są w każdym z nas. Warto więc dzielić się wiedzą, okazywać wsparcie i solidarność osobom zagrożonym dyskryminacją. Zwłaszcza dziś, w czasie cyfrowej transformacji i konieczności wymyślenia rynku pracy i gospodarki na nowo oraz rosnących nierówności i wyzwań związanych ze spójnością społeczną – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Jednym z głównych punktów Miesiąca Różnorodności będzie cykl czterech debat, których celem jest wspólne zastanowienie się nad najważniejszymi wyzwaniami związanymi z zarządzaniem różnorodnością i budowaniem włączających miejsc pracy.

Więcej na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth oraz na profilu Karty Różnorodności na Facebooku. Tygodnik POLITYKA jest partnerem tego wydarzenia.

Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021
Reklama