Listki CSR

Przeciwko stereotypom

Przeciwko stereotypom Przeciwko stereotypom mat. pr.
6 maja rozpoczyna się druga edycja Miesiąca Różnorodności. To cyfrowe wcielenie organizowanego przez wiele lat Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności. Odbywa się ono w ramach #EUDiversityMonth, ogłoszonego przez Komisję Europejską.

Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa, która ma na celu zachęcanie pracodawców do aktywnego przeciwdziałania dyskryminacji oraz upowszechnianie tworzenia otwartych na różnorodność i włączających miejsc pracy. Karty funkcjonują już w 26 krajach UE, skupiając 12 tysięcy pracodawców zatrudniających łącznie ponad 16 mln osób. W Polsce koordynowana tej inicjatywy od 2012 r. jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a jej sygnatariuszami jest ponad 300 pracodawców.

#MiesiącRóżnorodności adresowany jest do wszystkich osób, które interesują się tematyką zarządzania różnorodnością, rozwijaniem włączającej kultury organizacyjnej, ale także pragnących poznać najnowsze trendy HR, CSR i zrównoważonego rozwoju.

– Różnorodność jest faktem, ale włączenie to wybór, który zależy od chęci przezwyciężenia naszej niewiedzy i stereotypów, które są w każdym z nas. Warto więc dzielić się wiedzą, okazywać wsparcie i solidarność osobom zagrożonym dyskryminacją. Zwłaszcza dziś, w czasie cyfrowej transformacji i konieczności wymyślenia rynku pracy i gospodarki na nowo oraz rosnących nierówności i wyzwań związanych ze spójnością społeczną – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Jednym z głównych punktów Miesiąca Różnorodności będzie cykl czterech debat, których celem jest wspólne zastanowienie się nad najważniejszymi wyzwaniami związanymi z zarządzaniem różnorodnością i budowaniem włączających miejsc pracy.

Więcej na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth oraz na profilu Karty Różnorodności na Facebooku. Tygodnik POLITYKA jest partnerem tego wydarzenia.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020
Reklama