Społeczeństwo

Szpital polowy teoretycznie otwarty. Kto obsłuży respirator?

Szpital polowy dla chorych na covid-19 na warszawskim Stadionie Narodowym. Szpital polowy dla chorych na covid-19 na warszawskim Stadionie Narodowym. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Im więcej szumu wokół szpitali polowych przeznaczonych na potrzeby pacjentów covidowych, tym częściej powraca pytanie, skąd wziąć potrzebny tam personel.

Szpital zaimprowizowany w pośpiechu w salach konferencyjnych Stadionu Narodowego został otwarty w ubiegły czwartek. Przyjechał premier Morawiecki, dokonał obchodu pustych łóżek, pochwalił nadzorujących powstanie placówki za imponujący wysiłek organizacyjny i ogłosił jej uruchomienie.

We wtorek na konferencji prasowej, podczas której minister zdrowia Adam Niedzielski oskarżył dyrektorów szpitali o ukrywanie łóżek covidowych i zapowiedział wysłanie do weryfikacji stanu rzeczy wojsko, nadzorujący powstanie szpitala na Narodowym szef kancelarii premiera Michał Dworczyk oznajmił, że pierwsi pacjenci mają zostać przyjęci w piątek.

Czytaj także

Społeczeństwo

Marcel Andino Velez o trudnej sztuce opieki nad niesamodzielnymi rodzicami

Marcel Andino Velez, założyciel opiekuńczej organizacji Młodszy Brat, o tym, dlaczego dom rodzinny jest ważny dla rodziców w jesieni życia i co należy wiedzieć, decydując się na opiekę nad nimi w domu.

Teresa Olszak
25.01.2021