Społeczeństwo

Szpital polowy teoretycznie otwarty. Kto obsłuży respirator?

Szpital polowy dla chorych na covid-19 na warszawskim Stadionie Narodowym. Szpital polowy dla chorych na covid-19 na warszawskim Stadionie Narodowym. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Im więcej szumu wokół szpitali polowych przeznaczonych na potrzeby pacjentów covidowych, tym częściej powraca pytanie, skąd wziąć potrzebny tam personel.

Szpital zaimprowizowany w pośpiechu w salach konferencyjnych Stadionu Narodowego został otwarty w ubiegły czwartek. Przyjechał premier Morawiecki, dokonał obchodu pustych łóżek, pochwalił nadzorujących powstanie placówki za imponujący wysiłek organizacyjny i ogłosił jej uruchomienie.

We wtorek na konferencji prasowej, podczas której minister zdrowia Adam Niedzielski oskarżył dyrektorów szpitali o ukrywanie łóżek covidowych i zapowiedział wysłanie do weryfikacji stanu rzeczy wojsko, nadzorujący powstanie szpitala na Narodowym szef kancelarii premiera Michał Dworczyk oznajmił, że pierwsi pacjenci mają zostać przyjęci w piątek.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021