Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Zasłużone służby

Służby bardzo polityczne

Kwestia wycieku informacji w sprawie afery hazardowej z 2009 r. zakończyła pracę Kamińskiego w CBA, ale rozpoczęła jego karierę jako ważnej postaci od zadań specjalnych w PiS. Kwestia wycieku informacji w sprawie afery hazardowej z 2009 r. zakończyła pracę Kamińskiego w CBA, ale rozpoczęła jego karierę jako ważnej postaci od zadań specjalnych w PiS. Basia Dziedzic
To historia o tym, jak odpowiedzialni za bezpieczeństwo państwa politycy PiS przejęli służby specjalne i zaprzęgnęli je do walki ze swoimi przeciwnikami.
Najważniejszą sprawą, którą się zajął Kamiński, była afera podsłuchowa. Na fot. Marek Falenta na pierwszej rozprawie dot. afery podsłuchowej.Krystian Maj/Forum Najważniejszą sprawą, którą się zajął Kamiński, była afera podsłuchowa. Na fot. Marek Falenta na pierwszej rozprawie dot. afery podsłuchowej.

Sprawa przeszła bez większego echa, choć należy do najważniejszych dla bezpieczeństwa państwa. Nigdy dotąd nie zdarzyło się, by ze służby specjalnej, w tym wypadku z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, wyciekły informacje o kandydatach na funkcjonariuszy. Choć to dane ściśle tajne, które powinny być szczególnie chronione, na początku listopada serwis wPolityce.pl ujawnił, że o przyjęcie do ABW starały się liderka Strajku Kobiet Marta Lempart i jej partnerka. Pierwsza w 2011 r., druga w 2007 r.

Polityka 50.2020 (3291) z dnia 08.12.2020; Społeczeństwo; s. 33
Oryginalny tytuł tekstu: "Zasłużone służby"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >