Społeczeństwo

Rekrutacja do szkół średnich. Czuć wahania. Co się mówi na korytarzach?

Uczniowie sprawdzają wyniki rekrutacji do szkół średnich w Częstochowie. Uczniowie sprawdzają wyniki rekrutacji do szkół średnich w Częstochowie. Maciek Skowronek / Agencja Gazeta
W tym roku radość po ogłoszeniu wyników rekrutacji jakby mniejsza. Czy to na pewno dobra decyzja wybrać takie liceum, a nie inne? Będą się rodzice wahać do ostatniej chwili.

Podstawówka należy się dziecku jak psu zupa, natomiast o szkołę średnią musi powalczyć. Najskuteczniejszą metodą jest zostanie laureatem lub finalistą ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej albo laureatem konkursu o zasięgu co najmniej wojewódzkim. Wtedy dostaje się maksymalną liczbę punktów. Miejsce w wymarzonej szkole ma się zagwarantowane.

Najmniejsze szanse na sukces dziecko ma w konkursach matematycznych, fizycznych, chemicznych czy biologicznych. Tu trzeba być wybitnie zdolnym i bardzo pracowitym.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021