Społeczeństwo

Nauczyciel Roku 2021 będzie pierwszym zwolnionym z pracy?

Uroczystość wręczenia nagród dla Nauczyciela Roku i Nauczycielki Jutra Uroczystość wręczenia nagród dla Nauczyciela Roku i Nauczycielki Jutra Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Teraz młodzi mogą otrzymywać nagrody, wyróżnienia i dyplomy dla najlepszych. Gdy wzrośnie pensum, będą musieli odejść. Tytuł Nauczyciela Roku to jak nagroda na pożegnanie.

Dariusz Martynowicz – Nauczyciel Roku 2021 – usłyszał w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie tak wiele słów uznania i podziwu, że dla równowagi trzeba by go za coś skrytykować. Jest nawet za co. Otóż tak długo przemawiał, odbierając nagrodę, że publiczność plotkowała, iż zwycięzca konkursu nie dziękuje, lecz wygłasza exposé. Mówił, jakby był ministrem i ogłaszał w Sejmie plan naprawy edukacji. Mówił mądrze, ale zdecydowanie za długo (obowiązywał limit czterech zdań).

Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021