Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Nazad

Ukraińcy wracają do domu. W nowych-używanych autach

Kierowcy to głównie kobiety. Niektóre z dziećmi. Inne ze starymi rodzicami. Wyglądają przez okna świeżo kupionych furgonetek babuszki w chustkach. Kierowcy to głównie kobiety. Niektóre z dziećmi. Inne ze starymi rodzicami. Wyglądają przez okna świeżo kupionych furgonetek babuszki w chustkach. Marcin Kołodziejczyk / Polityka
Powroty uchodźców do Ukrainy z nowymi-używanymi autami zaczęły się w kwietniu. W maju na granicy w Budomierzu koło Lubaczowa samochody repatriantów zablokowały prawy pas ruchu. Kierowcy to głównie kobiety. Niektóre z dziećmi. Inne ze starymi rodzicami. Co samochód, to opowieść.
Granica w Budomierzu.Leszek Zych/Polityka Granica w Budomierzu.

Typ samochodu to najczęściej rodzinniak lub wół roboczy. Bywa również luksus, ale z defektem. Na przykład wersja nowy-bity (to te rzadkie przypadki, kiedy Szwajcar lub Niemiec wyjeżdża z salonu prosto w latarnię albo w tył ciężarówki, natychmiast traci zauroczenie autem i chce sprzedać). Informacja o nowym-bitym idzie błyskawicą przez komunikatory. Wygrywa najszybszy klient. Po nowe-bite z Niemiec Ukraińcy ścigają się z Polakami.

• • •

Powroty uchodźców do Ukrainy z nowymi-używanymi autami zaczęły się w kwietniu.

Polityka 25.2022 (3368) z dnia 13.06.2022; Społeczeństwo; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Nazad"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >