Świat

Biden bliski wygranej. Trump zapowiada liczne pozwy

Konferencja prezydenta USA Donalda Trumpa w Białym Domu Konferencja prezydenta USA Donalda Trumpa w Białym Domu Carlos Barria / Forum
Liczenie głosów się przedłuża. W piątek kandydat demokratów wyszedł na prowadzenie w Georgii i Pensylwanii, gdzie wcześniej Trump miał znaczną przewagę.

Kandydat Partii Demokratycznej pokonał Donalda Trumpa w dwóch swingujących stanach Środkowego Zachodu: Wisconsin i Michigan, gdzie w 2016 r. przegrała Hillary Clinton. W Arizonie i Nevadzie, gdzie policzono już ok. 90 proc. głosów, prowadzi różnicą odpowiednio 1,5 i 0,9 proc. Do północy w czwartek (czasu amerykańskiego) Biden zdobył 253 głosy elektorskie i jeśli do końca nie oddałby prowadzenia tylko w tych dwóch ostatnich stanach, będzie ich miał dokładnie 270, czyli niezbędne minimum, aby zostać prezydentem.

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Jak kwarantanna odbije się na naszym zdrowiu

Siedzimy na huśtawce społecznej i politycznej. Z jednej strony dyscyplina sanitarna, z drugiej masowe manifestacje oraz bandyckie rozróby na ulicach. Chaos, bezładne poczynania władzy, jak zapowiedź tzw. narodowej kwarantanny, wzmacniają nasz niepokój.

Martyna Bunda, Ewa Wilk
21.11.2020