„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Po co Duda zabrał głos w sprawie zamieszek w Waszyngtonie?

Wizyta Andrzeja Dudy w Białym Domu w czerwcu 2019 r. Na zdjęciu z Donaldem Trumpem Wizyta Andrzeja Dudy w Białym Domu w czerwcu 2019 r. Na zdjęciu z Donaldem Trumpem Shealah Craighead / Flickr CC by SA
Andrzej Duda nie ma przecież nic do powiedzenia. Znacznie łatwiej oceniać skoki narciarskie niż wyskoki naszego prezydenta.

Zasmucający, zatrważający i krwawy atak ogłupionego i podjudzonego przez Donalda Trumpa tłumu na waszyngtoński Kapitol wywołał lawinę ocen na całym świecie. Do formułowania tych ocen zabrał się też prezydent Duda. Zwykle nie mamy żadnej zobiektywizowanej miary wypowiedzi; znacznie łatwiej oceniać skoki narciarskie niż wyskoki naszego prezydenta. Co kraj, to obyczaj, inna historia, inne położenie, inna sytuacja polityczna.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021