„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Nie warto rozmawiać?

Ryzykowny szczyt Biden–Putin

W Rosji już sam fakt spotkania przez wielu komentatorów został uznany za sukces. Tamtejsze media piszą, że jest to równoznaczne z potwierdzeniem roli Rosji jako supermocarstwa. W Rosji już sam fakt spotkania przez wielu komentatorów został uznany za sukces. Tamtejsze media piszą, że jest to równoznaczne z potwierdzeniem roli Rosji jako supermocarstwa. Andrey Rudakov/Bloomberg / Getty Images
Szczyt Biden–Putin w Genewie tworzy błędne wrażenie równowagi między mocarstwami. I pośrednio autoryzuje rosyjski reżim.
Biden, decydując się na spotkanie, od początku ryzykował znacznie więcej niż Putin.materiały prasowe Biden, decydując się na spotkanie, od początku ryzykował znacznie więcej niż Putin.

Jeszcze jako senator Joe Biden miał powiedzieć znajomym: „Każda polityka zagraniczna jest przedłużeniem osobistych relacji przywódców”. I najwyraźniej wziął to do siebie jako prezydent USA.

Przed kilkoma laty w wywiadzie dla „New Yorkera” tak relacjonował swoją wideorozmowę z ówczesnym premierem Rosji. „Powiedziałem mu: »Panie premierze, patrzę w pana oczy i wydaje mi się, że nie widzę duszy«. Spojrzał na mnie i rzekł: »No to się rozumiemy«”.

Polityka 25.2021 (3317) z dnia 15.06.2021; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie warto rozmawiać?"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020