Świat

Polacy wracają z Afganistanu. Jaki jest bilans tej wiecznej wojny?

Polska baza w Ghazni w Afganistanie Polska baza w Ghazni w Afganistanie Damian Kramski / Agencja Gazeta
Z Afganistanu wojsko nie wraca pokonane, ale wojny tej nie wygrało. Dziś ta misja bardziej uczy, czego unikać, niż w co się angażować.

Ostatni polscy żołnierze wrócili z Afganistanu. Zakończyła się trwająca niemal 20 lat „misja”, formalnie skończył też działalność nasz kontyngent wojskowy, od wielu lat nieliczny, zwłaszcza w porównaniu z czasami największego zaangażowania Wojska Polskiego. Żołnierze byli witani przez ministra obrony, wiele słów poświęcił im też prezydent. Ale trudno nie mieć wrażenia, że afgańska epopeja dawno już straciła zainteresowanie polityków, mediów i społeczeństwa.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021