Świat

Afganistan: ataki ISIS, triumf talibów. Ameryka jest w pułapce

Ewakuacja z lotniska w Kabulu, 25 sierpnia 2021 r. Ewakuacja z lotniska w Kabulu, 25 sierpnia 2021 r. US Air Force / Reuters / Forum
Atak w Kabulu przerwał proces ewakuacji i potwierdził obecność w Afganistanie najbardziej radykalnego ugrupowania islamizmu, które po wycofaniu się wojsk amerykańskich będzie miało pełną swobodę działania. Według informacji Pentagonu zginęło co najmniej 12 żołnierzy USA.

Samobójcze ataki terrorystyczne koło lotniska w Kabulu i pobliskiego hotelu jeszcze bardziej pogorszyły dramatyczną sytuację w stolicy Afganistanu, gdzie trwa pospieszna ewakuacja obywateli USA i Afgańczyków pragnących wydostać się z kraju opanowanego przez talibów. Wynikiem eksplozji są liczne ofiary, w tym co najmniej trzech rannych żołnierzy piechoty morskiej USA, chociaż nie wiadomo dokładnie, ilu ludzi poniosło śmierć.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021