Świat

Afganistan: dramatyczna ewakuacja. Czy Biden mógł to zrobić lepiej?

Afganistan. Nadzorowana przez żołnierzy USA ewakuacja z lotniska w Kabulu. 25 sierpnia 2021 r. Afganistan. Nadzorowana przez żołnierzy USA ewakuacja z lotniska w Kabulu. 25 sierpnia 2021 r. Forum
Chaos, kompromitacja – tak komentuje się ewakuację Amerykanów z Afganistanu. Tymczasem należy ich, a szczególnie prezydenta Bidena, chwalić.

W czwartek wieczorem dwaj samobójcy wysadzili się w bramach na lotnisko w Kabulu, gdzie od dwóch tygodni kłębią się tłumy Afgańczyków uciekających przed talibami. Zginęło prawie sto osób, w tym 13 amerykańskich żołnierzy. To dopiero wstępne szacunki, bo z porozrzucanych części ciał trudno porachować prawdziwą liczbę ofiar.

Czytaj też:

 • Afganistan
 • Joe Biden
 • USA
 • Warte przeczytania

  Reklama

  Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Kultura

  Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

  Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

  Sebastian Frąckiewicz
  23.10.2021