Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

223. dzień wojny. Rosyjski front pęka w wielu miejscach. Rekrutów zjada stres

Ukraińscy żołnierze przy porzuconych rosyjskich wozach. Okolice Iziumu, 24 września 2022 r. Ukraińscy żołnierze przy porzuconych rosyjskich wozach. Okolice Iziumu, 24 września 2022 r. Gleb Garanich / Reuters / Forum
Najnowsze ukraińskie sukcesy wywołały szok w rosyjskich mediach, które szalały przez cały weekend, a potem nieco się uspokoiły. Dziennikarze otrzymali najwyraźniej wskazówki „z góry”, jak należy tłumaczyć niewytłumaczalne.
.Karolina Żelazińska/Polityka .

To zaskakujące, ale trwa ukraińska ofensywa na północy. Nad rzeką Donieck dotarła do Kreminnej, zatrzymała się przed miastem, uznając, że nie ma sensu wdzierać się i wdawać w ciężkie uliczne walki. Sprawę załatwia się tak jak w Łymanie, a wcześniej w Iziumie. Przypuszczalnie to samo Ukraińcy chcą zrobić ze Swiatowem. Wojska ruszyły nie na samo miasto, ale przekroczyły drogę Swiatowe–Kreminna na południe od Swiatowego właśnie. Zajęły wieś Krasnoriczenskie, a może też położony nieco na północ Załyman. Najlepiej byłoby, gdyby spod Kupiańska ruszyły na wschód, może lekko południowy wschód, by wyjść na północ od Swiatowego.

Reklama