Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Goliat i Dawid jednoręki

Rosyjski Goliat i ukraiński Dawid jednoręki. Jak wygrać tę nierówną wojnę?

Ukraińcy zwyciężają dzięki rozpoznaniu, wywiadowi, dronom i partyzantom, ale też dzięki wsparciu sojuszniczych satelitów obserwujących ruchy przeciwnika. Ukraińcy zwyciężają dzięki rozpoznaniu, wywiadowi, dronom i partyzantom, ale też dzięki wsparciu sojuszniczych satelitów obserwujących ruchy przeciwnika. AP / EAST NEWS
Im więcej zwycięstw ukraińskich żołnierzy, tym częściej pytamy, czy mogliby szybciej wyzwolić swoje ziemie. Niestety, widać tu brak równości: z rosyjskim gigantem Ukraińcy mogą walczyć tylko tak, jakby mieli jedną rękę przywiązaną do ciała.
Prawdopodobieństwo ataku jądrowego wzrosło od wysadzenia mostu kerczeńskiego i wypierania Rosjan z Chersonia.Stringer / Reuters/Forum Prawdopodobieństwo ataku jądrowego wzrosło od wysadzenia mostu kerczeńskiego i wypierania Rosjan z Chersonia.

Rosjanie ostrzeliwują ukraińskie miasta, na co Ukraina nie odpowiada ostrzałem miast rosyjskich leżących po drugiej stronie granicy. Rosjanie mogą niszczyć elektrociepłownie ukraińskie, szykując na zimę klęskę humanitarną – być może przymusowy exodus kolejnych milionów ludzi – ale Ukraińcy nie rewanżują się tym samym Rosjanom. Mają broń precyzyjną w postaci Himarsów, a jednak nie strzelają rakietami przez granicę. Rosjanie ściągają z głębi kraju kolejne składy kolejowe pełne czołgów nowszych niż ukraińskie, a Ukraińcy muszą polegać na kilkuset czołgach T-62 z zapasów własnych i T-72 przekazanych im przez Polskę.

Polityka 44.2022 (3387) z dnia 25.10.2022; Temat z okładki; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Goliat i Dawid jednoręki"
Reklama