Pandemia sprawiła, że kaszel traktowany jest jak niepokojący objaw infekcji. Tyle że ludzie kaszlą z wielu powodów. A niektórzy nawet bez przyczyny. Do niedawna byli bezradni.
Dwie silne reakcje anafilaktyczne u brytyjskich medyków podniosły ciśnienie wszystkim, którzy śledzą rozpoczętą w tym kraju masową akcję szczepień na covid-19.
Rozmawiamy z dr. Piotrem Dąbrowieckim, prezesem Polskiej Federacji Chorych na Astmę, Alergię i POChP, o tym, czym i jak leczyć alergię i astmę podczas pandemii.
Po blisko 30 latach traktowania beta2-mimetyków jako głównych leków doraźnych w leczeniu astmy eksperci ogłosili nowe zalecenia.
Największe korzyści ze zdalnej opieki lekarskiej mogą odnieść przewlekle chorzy. Kierunek tej rewolucji wytyczają polskie start-upy.
Czy nieco brudny pies może mieć dobroczynne działanie na zdrowie naszego dziecka? Naukowcy twierdzą, że tak.
Ampułkostrzykawka z adrenaliną może uratować życie. Wstrząs anafilaktyczny – ostra postać alergii – nie jest już wyrokiem śmierci.
Drugi tom POMOCNIKA MEDYCZNEGO, „Jak zachować zdrowie i młodość”. Jest kolejnym wydaniem cyklu praktycznych przewodników po najczęściej spotykanych problemach zdrowotnych, wzbogaconych o opinie ekspertów.
Nadejście wiosny to najlepszy test na sprawność układu odporności. Sam oceń, czy jesteś do tego egzaminu dobrze przygotowany.
Zamiłowanie do przesadnej czystości oraz jedzenia zawierającego sztuczne barwniki i konserwanty to pierwszy krok do alergii. Nawet nie zauważyliśmy, kiedy nasz kontynent stał się idealną wylęgarnią tych chorób.