Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak złapał wiatr w żagle. Stosując te same metody co niegdyś Andrzej Lepper, zdobywa popularność i pokazuje się w ogólnokrajowych mediach. Ale czy blokada dróg wystarczy, by zbudować partię, która wejdzie do parlamentu?
Po samobójczej śmierci szybko wyparował ze społecznej świadomości. Ale już jego populistyczne dziedzictwo zostało zagospodarowane przez PiS. Duch Andrzeja Leppera nadal krąży nad polską polityką i przypomina o nierozwiązanych do dziś problemach.
Polityka i pieniądze zawsze były blisko siebie. Ten nominowany do Grand Pressa reportaż ujawnia, jak przed ponad dekadą działacze partii Andrzeja Leppera za parawanem działalności politycznej omijali prawo i zarabiali pieniądze.
Rozmowa z Andrzejem Lepperem, przewodniczącym Samoobrony, o tym jakie naciski na niego wywierano, o kulisach rządów PiS oraz o tym, jak uwodzi Jarosław Kaczyński.
Samym hasłem nie wygrywa się wyborów, ale jest ważne, bo powinno być zwieńczeniem marki kandydata i może wzmocnić jego przekaz.
Jak to się stało, że Andrzej Lepper (podobno) odebrał sobie życie?
Był populistą pierwszej generacji, takim od cen żywca i złej Brukseli. Politycznie musiał przegrać z populistami nowszymi, sprytniejszymi, twardszymi. Nie miał już żadnych szans na powrót. Może to ostatecznie zrozumiał?
Jeden z internautów porównał śmierć Andrzeja Leppera do zabójstwa księcia Ferdynanda, od którego zaczęła się pierwsza wojna światowa.
Niefortunna, ale celowa wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego wywołała lawinę spekulacji. Z politycznego niebytu wracają przy okazji Roman Giertych i Andrzej Lepper. I pragną zemsty na szefie PiS.
Wyroki bezwzględnego więzienia dla Andrzeja Leppera (2 lata i 3 miesiące), wicepremiera w rządzie PiS i Stanisława Łyżwińskiego (5 lat), wiceprzewodniczącego Samoobrony są precedensowe w historii sądownictwa w Polsce.