Każda nowa maszyna naśladuje i zastępuje poprzedni podział pracy – pisał Marks. Nie inaczej jest ze sztuczną inteligencją. Szczęśliwie jednak maszyna kapitalizmu ciągle nie może się obyć bez nas.
Prace nad nim odbywały się w ramach dwóch tajnych projektów: Q*, a później Strawberry (truskawka). Informacje na ten temat właśnie wyciekły do prasy.
Ostatnie kilka tygodni to prawdziwy rollercoaster w branży sztucznej inteligencji. Ekscytacja miesza się z rozczarowaniami i niepokojem.
Badacze coraz częściej i chętniej sięgają po narzędzia sztucznej inteligencji. Im więcej sukcesów, tym więcej pytań o potencjalne zagrożenia.
Myślenie, czytanie, pisanie – nie skreślajmy tych „przestarzałych” umiejętności. Nie ma nic cenniejszego w czasach galopujących technologii, mówi amerykańska lingwistka prof. Naomi Baron.
Tadź Mahal o wschodzie słońca, a potem trekking w Himalajach – czy sztuczna inteligencja zaplanuje nam wakacje?
Rok 2023 oznaczał załamanie wiary w to, co widzimy i słyszymy. Komu udało się go przeżyć i nie dać się nabrać?
Wyobraźmy sobie, że masz swoje klony AI. Jeden prowadzi wywiad, drugi daje wykład, trzeci siedzi w studiu, a ty spacerujesz z rodziną albo czytasz książkę – mówi Jackowi Żakowskiemu prof. Aleksander Mądry. Jak szybko sztuczna inteligencja może skolonizować ludzki świat i co robić, żeby do tego nie dopuścić?
OpenAI i Microsoft stoją za słynnym programem ChatGPT. Ma on kopiować teksty amerykańskiego dziennika, powodując miliardowe straty.
Sztuczna inteligencja będzie przesączać się przez codzienność, spajać organiczne i nieorganiczne, materialne i niematerialne elementy rzeczywistości.