Rosjanie zagrozili, że wyłączą 11 naziemnych stacji GPS znajdujących się na ich terytorium. Ludzie nieznający systemu nawigacji Global Positioning System wpadli w lekką panikę. A powodów do obaw nie ma.
Problem narasta od 2008 r., kiedy pojawiła się mobilna aplikacja Google Maps.
CBA nie podlega Macierewiczowi, a Mariuszowi Kamińskiemu. I może być elementem nacisku w rozgrywkach o wpływy wewnątrz rządu i całego obozu władzy.
Nawigacja satelitarna przydaje się nie tylko w samochodzie. Zależy od niej dalszy rozwój rolnictwa czy też przyszłość pojazdów autonomicznych. Co tu zmieni wprowadzenie nowego europejskiego systemu Galileo?
Kierowcy łamiący przepisy tłumaczą się czasem policji, że to wina nawigacji. A wśród wypadków wyróżnia się „śmierć przez GPS”. Jak nawigacja satelitarna zmieniła ludzi?
Odbiorniki GPS montowane w smartfonach i tabletach pozwalają nam trafić wszędzie… o ile mają kontakt z niebem, czyli satelitami. Na lotnisku, pod dachem terminala albo w centrum handlowym sygnał zanika, z czym konstruktorzy borykają się od lat. Podobno właśnie rozwiązali problem.
20 października nastąpi inauguracja długo oczekiwanego europejskiego systemu nawigacji satelitarnej – Galileo.
Koniec ze ślęczeniem nad mapami. Koniec z rozmyślaniem, gdzie to jest i jak tam dojechać. Teraz drogę wskaże lokalizator internetowy. W polskiej sieci rozpoczyna się wielka wojna małych map. O niemałe pieniądze.
Dzięki satelitom świat może dziś korzystać z nawigacji satelitarnej. Europa chce do GPS dorzucić własny system. Idzie ciężko.
W czasach satelitów i GPS nie zdajemy sobie sprawy, jakiego wysiłku umysłowego musiał dokonać człowiek, by znaleźć sposób na określanie swojego położenia, szczególnie na morzu.