Pionier kryptografii kwantowej Artur Ekert mówi, że w istnienie realnego świata uwierzyć może tylko ktoś naprawdę kopnięty. Ktoś taki jak on.
„Oni migają tymi kolorami w sposób profesjonalny” – dziwny tytuł, nieprawdaż? Okładka też nietypowa. Takie jej elementy jak dyskietka i kaseta magnetofonowa jasno kierują ku przeszłości, i to niedawnej.
Czy dzieci powinny grać w gry komputerowe i w ogóle używać Internetu? Rozmowa z dr Katarzyną Kaliszewską i dr Agnieszką Rosińską.
Wyszukiwarki, Wikipedia, notatki na smartfonie – coraz rzadziej polegamy na własnej pamięci, a coraz częściej na tej elektronicznej. Ze szkodą dla naszych wspomnień – twierdzą naukowcy.
Programowanie, którym dotąd parali się tylko informatycy, staje się nowym językiem obcym. Na tyle ważnym, że powoli wchodzi do szkół.
Żegnajcie, myszko i klawiaturo. Intel ogłasza świt nowej ery sterowania komputerami – gestem dłoni, grymasem, wzrokiem, słowem. Co możemy zyskać?
Co człowiek robi z maszyną, co maszyna robi z człowiekiem? Sherry Turkle od lat celnie odpowiada na te pytania.
Cyfrowa rzeź niewiniątek trwa. Elektroniczne gadżety, gry komputerowe i serwisy internetowe przerabiają mózgi na sieczkę – alarmują tytuły bestsellerowych książek. Warto powstrzymać się ze zwrotem dopiero kupionych prezentów i przeczytać najpierw ten artykuł.
Prof. Eben Moglen, prawnik, specjalista od oprogramowania, o tym, do czego może doprowadzić coraz większe uzależnienie ludzi od wirtualnego świata.
Dostęp do surowców wciąż jest powodem wojen, ale o zwycięstwie decyduje władza nad kodami kontrolującymi dostęp do informacji. Bez nich najpotężniejsze nawet pociski poleciałyby donikąd. W XXI w. rządzi oprogramowanie.