Spala kalorie, poprawia nastrój i formę, a w dodatku ma znakomite efekty uboczne: pomidory, rukolę, bazylię. Właśnie zaczął się sezon na urban gardening – miejskie ogrodnictwo.
Rośliny bywają kupowane aspiracyjnie, zwłaszcza wtedy, gdy ogród traktowany jest jak oznaka statusu – mówi Tomasz Kosiorek, psycholog kliniczny, który zajął się pielęgnacją roślin.
Słomiana rolka jest gwiazdą ostatnich sezonów. Dodatkowo sprzyja jej czas pandemii i przymus izolacji. Więcej wolnych chwil spędzanych na własnym balkonie sprzyja odgradzaniu. Po parawaningu rodzi się nowa świecka tradycja.
Gdy siłownie są zamknięte, a obiekty sportowe niedostępne dla amatorów, dobrym pomysłem może być wykorzystanie własnego ogrodu do aktywności fizycznej.
O tym, czy przyszłością ziemi są rolnicze miasta i o tym, dlaczego marchew samodzielnie wyrwana z ziemi jest lepsza.
Sypanie cukru pod drzewami pomaga przywabiać pożyteczne owady. Przesąd czy prawda?
Markiza chroni przed słońcem i deszczem, ale kto chce jak najwięcej czasu spędzać w ogrodzie, powinien rozważyć wybór pergoli.
Jeszcze niedawno przydomowe ogrody były głównie warzywnikami, a dziś często są przedłużeniem domu i pięknie zaprojektowaną przestrzenią, w której jest miejsce nie tylko na spotkanie z przyjaciółmi, ale i na zabawę z dziećmi albo dom dla ptaków i owadów.
Służą nauce, wiele roślin ma tu swoją historię, każda jest skarbnicą wiedzy przyrodniczej. I urody. Z okazji 200-lecia Ogrodu Botanicznego w Warszawie zapraszamy na wizytę w najpiękniejszych ogrodach świata.
Powraca moda na znane z lat 70. i 80. ogródki działkowe. Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie kupnem takiej działki w Warszawie. Zalet jest wiele - świetne lokalizacje, niskie ceny eksploatacji. Jak znaleźć i co robić ze swoim skrawkiem zieleni w stolicy?