Shepard Fairey po kilkunastu latach znów przygotował plakat wyborczy. Poprzedni, z Barackiem Obamą, zdążył przejść do historii.
Mieszkający w Polsce od ponad 40 lat Stasys Eidrigevičius doczekał się w rodzinnej Litwie muzeum. Poniewież, w którym je otwarto, to może nie Paryż, ale wydarzenie i tak jest wyjątkowe.
Święta Bożego Narodzenia to – jak wiadomo – czas pojednania i miłości. Chyba że żyjemy w Polsce w 2021 r. W takim przypadku nawet świąteczny plakat może wywołać kontrowersje i polityczne spory.
W ramach akcji „Graficy medykom” polscy twórcy zaprojektowali serię wyjątkowych plakatów. Za ich pośrednictwem dziękują pracownikom ochrony zdrowia za nieustającą walkę z koronawirusem.
Plakaty sprzed 30 lat miały wyjątkowy sakralny status, niepowtarzalną estetykę i obrosły w mity – mówi Zofia Smełka-Leszczyńska, badaczka plakatów politycznych.
Twórcy monumentalnej publikacji „Sztuka polskiego plakatu” dowodzą, że zamiast mówić o zgonie tej sztuki, lepiej dostrzec jej reinkarnację.
Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie obchodzi 50-lecie. Co przy tej okazji fetujemy: artystycznego nieboszczyka czy prężącego muskuły reprezentanta świata sztuki?
Każdy plakat stanowił zaproszenie do intelektualnej gry, szarady, pełnej niedomówień, aluzji, skojarzeń.
Podczas gdy na ulicach polskich miast królują i coraz lepiej się mają prymitywne reklamy i billboardy, sopocka galeria, niezrażona, a może nawet sprowokowana, przypomina największych mistrzów tzw. polskiej szkoły plakatu.
Miłośnikom Młodożeńców radzimy się pospieszyć, bo wystawa przemknie przez stolicę jak kometa.